Zpět 1 fotografie
Zdroj: Pixabay

Instalace všeho druhu. Bez čeho se při stavbě domu neobejdete?

Při stavbě domu, ale i při realizaci dalších konstrukcí se vám s největší pravděpodobností budou hodit produkty z kategorie Instalace. Najdete v ní plynová či topná zařízení, větrání, klimatizace nebo vodní instalace.

Publikováno: 12.11.2021
Rubrika: ,

Před nákupem jakéhokoliv zařízení doporučujeme dobře přeměřit prostor, do kterého jej budete instalovat. Veškeré rozměry najdete v popisku příslušného produktu.

Pozor: Samotná instalace zařízení vyžaduje dohled odborníka, takže pokud jím náhodou nejste sami, určitě nějakého k realizaci přizvěte. Budete tak mít jistotu, že vše proběhne hladce.

Jak na instalaci plynového zařízení?

V kategorii Plynová zařízení nejčastěji narazíte například na kotle, sporáky nebo zařízení pro ohřev vody. Ty se dále dělí podle druhu plynu, který ke svému provozu potřebují. Obvykle jde o klasický zemní plyn, propan-butan nebo bioplyn.

Jestliže budete instalovat plynové zařízení, je nezbytné počítat s tím, že musí projít první kontrolou a následně pravidelnými revizemi, které ověří jeho správnou funkčnost. Typickým příkladem je kontrola plynového kotle, která se provádí jednou ročně.

V případě plynových zařízení platí doporučení ohledně odborné instalace dvojnásob. Laická montáž může způsobit rozsáhlé škody, a to nejen na majetku, ale i na zdraví.

Bez tepla se neobejdete

Mezi produkty z kategorie Topná zařízení patří různé druhy kotlů nebo tepelných čerpadel. Topná zařízení jsou obvyklá jak v rodinných a bytových, tak i komerčních domech. Slouží k vytápění jednotlivých místností a hal, stejně jako k ohřevu vody.

V dnešní době se zdaleka nejčastěji využívají:

  • kondenzační kotle,
  • kotle na biomasu,
  • tepelná čerpadla.

Raději než po starém výrobku doporučujeme sáhnout po moderním zařízení, které bude splňovat příslušné normy a certifikace. Takové zařízení bude navíc ekologičtější, ekonomičtější a spolehlivější.

S čerstvým vzduchem se žije lépe

Pořádné odvětrávání vzduchu je nutností prakticky v jakékoliv místnosti, kde se delší dobu pohybují lidé. Pravidelně vyměňovaný vzduch má pozitivní vliv na vaše zdraví, ale prospívá i stavebním materiálům. Existují však situace nebo prostory (uzavřené kancelářské místnosti, hotelové pokoje atp.), kde nejde větrat obyčejným otevřením okna. V takových případech přichází na řadu produkty z kategorie Větrání a klimatizace, kde najdete malé i velké klimatizace, rekuperační jednotky nebo těsnění do oken.

Co potřebujete k vodoinstalacím?

Ať už se pustíte do jakéhokoliv projektu vodoinstalace, budou se vám hodit produkty jako:

  • potrubí z polypropylenu (PPR) nebo síťovaného polyetylenu (PEX),
  • HT trubky i tvarovky,
  • kompenzátory,
  • bajonetové spojky,
  • uzavírací ventily a kohouty,
  • izolační materiály,
  • čerpací technika.

Díky nim zvládnete napojit na vodu sprchu, myčku, umyvadlo, dřez a cokoliv dalšího, co bude váš projekt vyžadovat.

Vše, co k instalacím potřebujete, najdete na Merxu.com, kde navíc získáte slevu 3 000 Kč na první nákup. Jistě vás potěší také doprava zdarma i pro zahraniční objednávky a garance nejnižší ceny. Pokud někde najdete levnější produkt, čeká vás dorovnání ceny a 10% sleva k tomu.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]