Zpět 3 fotografie
BALL plánuje postavit na Plzeňsku nový výrobní závod.

BALL plánuje postavit na Plzeňsku nový výrobní závod. Vytvoří na 200 pracovních míst

Společnost Ball, přední výrobce plně recyklovatelných hliníkových obalů, plánuje na jaře roku 2021 zahájit výstavbu nového výrobního závodu v průmyslové zóně v Plzni.

Publikováno: 27.01.2021
Rubrika:

Firma s dlouholetou tradicí výroby na západě Čech tím chce rozšířit svou dosavadní produkci v tuzemsku v reakci na stoupající poptávku spotřebitelů, kteří od obalových materiálů na nápoje vyžadují stoprocentní recyklovatelnost a od jejich výrobců odpovědnost vůči životnímu prostředí. Závod za 170 milionů eur by měl vytvořit kolem 200 nových pracovních míst a svůj provoz plánuje zahájit na podzim příštího roku.

„Tento nový závod je dalším krokem k plnění našich závazků vůči České republice. Víme, že v plzeňském regionu najdeme kvalifikované pracovníky, navíc v blízkosti našich klíčových zákazníků, kteří tak budou moci nadále využívat výhody našich ekologicky šetrných přístupů, nejmodernějších výrobních procesů a nápojových obalů špičkové kvality,“ uvedla Carey Causey, prezidentka společnosti Ball Beverage Packaging EMEA s tím, že náklady ve výši 170 milionů eur jsou součástí širší strategie navyšování investic v celé oblasti EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika).

Nový závod se dvěma výrobními linkami by měl vyrůst v průmyslové zóně Panattoni Pilsen Digital Park na ploše větší než 100 000 m2 bývalého brownfieldu. Plán výstavby je rozdělen do dvou fází. První fáze má vytvořit 150 nových pracovních míst a po dokončení druhé fáze by závod nabídl přibližně 200 kvalifikovaných strojírenských a inženýrských pracovních pozic.

„Do výrobní linky plánujeme nainstalovat sofistikované automatizované zařízení využívající nejmodernější technologie k minimalizaci dopadů na životní prostředí, což je v souladu s naším současným závazkem využívat v našich evropských závodech stoprocentně obnovitelné energie,“ doplnil Gerhard Mayer, viceprezident společnosti Ball Beverage Packaging EMEA.

Oblíbenost hliníkových plechovek mezi spotřebiteli podtrhuje skutečnost, že jsou nejčastěji recyklovaným nápojovým obalem na světě a jejich efektivní recyklace s minimálními ztrátami podporuje přechod na takzvanou cirkulární ekonomiku. Plechovky z hliníku jsou vyhledávané mezi producenty nápojů i z dalších důvodů: maximalizují přepravní kapacitu a jejich zákazníci oceňují stylové a lehké balení, které nápoje dokáže udržet čerstvé a v ideální teplotě ke konzumaci.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]