Zpět
Foto: picjumbo.com, Pexels

Smart home: I vaše domácnost může být chytrá

Stačí jen smartphone a díky moderní technologii můžete ovládat jednotlivé součásti své domácnosti na dálku. Lze si nastavit i automatické profily na nudné a opakující se úkony, které za vás udělá chytrá domácnost sama. Co vše umí?

Publikováno: 11.11.2020
Rubrika:

Komfortní život za počáteční investici

Bezdrátová technologie nám pomáhá v práci i v soukromí. Pronikla i do ovládání domácnosti, kterou lze přizpůsobit k automatickým procesům. I když je založení tzv. smart home finančně náročnější, investice do komfortu a zabezpečení se vyplatí. Pokud byste rádi žili moderně, ale chybí vám prostředky, využijte online srovnání půjček, kde si vyberete tu nejvýhodnější.

Jak vybudovat chytrou domácnost?

Nejprve pořiďte hub čili centrální jednotku a „mozek“ celého systému. K hubu pak stačí pomocí wi-fi připojovat spotřebiče, světla, zásuvky a další přístroje.

  • Chytré osvětlení lze ovládat hlasovým pokynem, dálkově, automaticky pomocí přednastavených profilů či světla postupně stmívat na požadovanou hladinu svítivosti.
  • Hlasem můžete ovládat třeba i sepnutí televize nebo přehrání oblíbených písniček.
  • Spotřebiče se připojují do „chytrých“ zásuvek, které hlídají spotřebu a upozorní vás na jakýkoliv problém s elektřinou.
  • Zámky dveří a bezpečnostní systém můžete do systému připojit a ovládat mobilem odemykání a zamykání či dostávat obratem upozornění o rizikových situacích (výpadek proudu, vniknutí do bytu aj.).
  • Připojením detektorů kouře, oxidu uhličitého a alarmu zabezpečíte svůj domov na maximum.
  • Dálkově ovládané topení oceníte doma během mrazivé zimy, ale třeba i na chalupě, kde si vytopíte ještě před příjezdem. Horké léto vám naopak pomůže snáze přežít automatické chlazení klimatizací.

Díky telefonu můžete vše ovládat na dálku nebo nastavit automatické profily. Ty samy zajistí třeba ranní roztažení žaluzií, zapnutí topení, rozsvícení v koupelně, sepnutí kávovaru a mnoho dalšího – aniž byste na to museli myslet. Profily si můžete nastavit na ranní spěch, večerní zamknutí a zhasnutí celého domu či na další běžné a rutinní úkony.

Chytrá domácnost vám učaruje

Chytrá domácnost váš domov nejen chrání, ale také poskytuje vyšší komfort bydlení. Zapomeňte na „hloupou“ domácnost a pořiďte si domov, který vám splní každé přání.

Zdroj hlavní fotografie: picjumbo.com, Pexels

[carousel-horizontal-posts-content-slider]