Zpět

Marmomac slaví 55. let a bude digitální

Mezinárodní italský veletrh kamene, Marmomac, se letos uskuteční od 30. září do 2. října 2020.

Publikováno: 25.08.2020
Rubrika:

Nejzajímavější designové expozice se pravidelně soustřeďují do haly pojmenované jako kamenné divadlo. Letošní téma této expozice nese název „Time in stone“, které by se dalo přeložit jako „čas v kameni“. Část veletrhu proběhne i ve virtuální rovině.

Téma času navazuje na vodu a přírodu, které byly hlavními leitmotivy minulých let. Čtveřice kurátorů bude mít za úkol poskládat jednotlivé instalace přibližující krásu přírodního kamene do jednoho funkčního celku. Na čas lze se bude nahlížet z technologického i filosofického pohledu.  Vždyť doba trvání má s tlakem a teplotou vliv na samotný materiál. Po mramoru již tisíce let sahají umělci, aby skrze něj vyjádřili své pocity a názory na svět. Nejinak je tomu i u současných designérů. Kamenné divadlo v sobě spojuje umění a zpracovatelské firmy. Nejlepší z nich jsou klasicky oceněny cenou Stone Award v několika kategoriích.

Loňskou Icon Award získal hrající kámen

Dílo „Gerico“ Lorenza Palmeri je na letošních informačních a propagačních materiálech Marmomacu. Odbornou porotu zaujal svým estetickým i funkčním řešením – mramor hraje! Design návrháře vyrobila kamenářka Vicentina Marmi ve spolupráci s výrobcem CNC zařízení Donatoni Machine. Instalace je z kamenů: Botticino, Rosso Asiago, Striato Olimpico a Port Laurent.

Business tady a teď! Online!

Italský svět mramoru, žuly a zpracovatelských technologií zažil pokles, což představuje -7 % na vývozu tamních produktů. Organizátoři veletrhu proto spouštějí projekt „Marmomac Re-start“. Tým odborníků připravuje obsah veletrhu tak, aby si program užili návštěvníci v sálech i ti, kteří jej navštíví pouze online. Areál výstaviště dostal nové uspořádání a budou se v něm dodržovat doporučená hygienická opatření.  Marmomac mohou virtuálně navštívit nejen návštěvníci, ale samozřejmě i vystavovatelé. V 7 jednoduchých krocích jde na webových stránkách a aplikaci vytvořit profil, nahrát produkty a popsat nabízené služby. Důležitým krokem je aktivace prodejních kanálů. Networking bude probíhat prostřednictvím chatu či videohovorů a dalších online nástrojů, které překonávají hranice a rozdělené trhy.

Prostřednictvím webinářů a digitálních sezení pokračuje také program Akademie Marmomacu. Letos otevřela kurz pro architekty a stavitelské společnosti ve spolupráci s Benátskou školou architektury IUAV.

Více informací na www.marmomac.com

[carousel-horizontal-posts-content-slider]