Zpět

HSF System staví dál. Má nové zakázky a rozjíždí developerský projekt

Ostravská stavební společnost HSF System plynule pokračuje v realizace rozestavěných projektů, oznámila nové zakázky v objemu přes 150 mil. Kč a současně realizuje výstavbu developerského projektu haly za 85 mil. Kč v ostravské průmyslové zóně Industrial area NP.

Publikováno: 14.04.2020
Rubrika:

Všechny stavby společnosti HSF System pokračují podle plánu. „Dílčí výpadky zahraničních pracovníků nahrazujeme českými. Práce na našich stavbách pokračují podle původních plánů,“ uvádí Jan Hasík, ředitel stavební společnosti HSF System, a doplňuje: „Podepsali jsme tři nové kontrakty v hodnotě 158 mil. Kč a realizujeme také další etapu vlastního developerského projektu v Ostravě.“

Prvním projektem je realizace novostavby objektu pro skladování a výrobu v Liberci pro společnost Démos Trade. „Projekt spustíme v květnu a měl by být dokončen ke konci roku 2020. Jedná se již o třetí realizaci pro tohoto velmi úspěšného hráče v oblasti nábytkového kování a plošného materiálu pro výrobu nábytku,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel HSF System. Další novou zakázkou, která již byla před několika týdny zahájena, je stavba vývojového centra s administrativní částí (ET Estate) v Bezděčíně pro společnost Protechmotion. Třetím novým projektem je pak výstavba nájemního objektu pro společnost House Porubka s.r.o. v Ostravě-Porubě.

V průmyslové zóně Industrial area NP v Ostravě společnost HSF System realizuje výstavbu haly na ploše 5 000 m2 s administrativní vestavbou (2 000 m2). Projekt se zatím staví spekulativně bez konkrétního nájemníka, ale již probíhají jednání s několika zájemci o dlouhodobý pronájem. Investiční náklady jsou přibližně 85 mil. Kč.

„Nyní je důležité nejen pro naši stavební společnost, ale pro celou ekonomiku, abychom pokračovali v práci s ještě větším nasazením než obvykle a předešli tak možným ztrátám souvisejícím s aktuální situací. S touto výzvou se vyrovnáváme zejména díky našim zaměstnancům, subdodavatelům a také investorům, kteří se nezalekli komplikací a pracují s plným nasazením. Věřím, že nás tato zkušenost posílí,“ doplňuje na závěr Jan Hasík.

Hlavní fotografie: Sídlo firmy HSF System a.s.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]