Zpět 4 fotografie
Společnost Contera zahájila práce na revitalizaci brownfieldu v oblasti ostravského Hrušova. (vizualizace)

700 pracovních míst: Revitalizace brownfieldu Hrušov zahájena

Společnost Contera zahájila práce na revitalizaci brownfieldu v oblasti ostravského Hrušova. Projekt Contery přinese v nejbližších pěti letech minimálně 700 nových pracovních míst.

Publikováno: 20.11.2019
Rubrika:

Budoucí areál Contera Parku Ostrava D1 vyroste v těsné blízkosti dálnice D1 v oblasti bývalých znehodnocených průmyslových zón. „S oživováním brownfieldů máme bohaté zkušenosti, vznikla tak větší část našich areálů. Těšíme se, že oživíme další opuštěné místo,“ řekl Tomáš Jirků, CEO a partner společnosti Contera.

Contera Park Ostrava D1 je společným projektem společnosti Contera a jejího partnera TPG. „Jedná se o první projekt stavby parku od uzavření našeho partnerství. První hala nového Contera Parku Ostrava D1 by měla být hotová ve třetím čtvrtletí roku 2020,“ uvedl Michiel Celis, ředitel TPG Real Estate pro střední a východní Evropu.

Dokončení celé první fáze výstavby je plánováno na konec roku 2023. Projekt o rozloze 140 000 m2 bude kompletně dokončen v roce 2025. Contera s TPG zde plánují vybudovat průmyslové haly určené pro skladování a lehkou výrobu, dále „flexispace objekty“, které kombinují skladovací prostory s administrativou nebo obchodní částí, a také prostory určené pro vědeckotechnologické účely. Celková investice by měla dosáhnout dvou miliard korun českých.

„Původně sociální brownfield opět ožije lidmi a bude smysluplně využit, což mne velmi těší. Navíc, plánované moderní logistické centrum přinese nejen sedm stovek nových pracovních míst v logistice a výrobě, ale díky administrativnímu komplexu s charakterem technologického parku v areálu vzniknou i místa s vyšší přidanou hodnotou. Na region to bude mít bezesporu velmi pozitivní dopad,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Contera Parkem Ostrava D1 navazuje společnost Contera na své předchozí aktivity v moravskoslezském regionu. V roce 2012 společnost dokončila akvizici Contera Parku Ostrava City (dříve Ostrava Business Park) a v roce 2013 zahájila realizaci tohoto projektu. V témže roce byla dostavěna první hala pro společnost DB Schenker. „Zkušenosti, které máme s Contera Parkem Ostrava City, využijeme při budování parku Ostrava D1. Moravskoslezský kraj je pro nás důležitým regionem a chceme se aktivně podílet i na jeho dalším rozvoji,“ uvedl Dušan Kastl, výkonný ředitel a partner společnosti Contera.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]