Zpět 2 fotografie
„Symetric“ od designéra Raffaella Galiotta vznikl v softwaru DDX a Diamantu Nicolai. Náhodné rozložení žil v kameni je zdvojeno složitými počítačovými designy a produkováno automatickými řídicími frézkami.

Na Marmomacu rozkvete kamenná zahrada

Již 54. ročník veletrhu mramoru otevře své brány ve středu 25. září a potrvá do soboty 28. září. Lákadel veletrhu bude letos celá řada – kámen ve spojení s přírodou, umělecké zpracování kamene pomocí moderních technologií, nejlepší světový design využívající kamene a mnoho dalšího. V Itálii nebude ani letos chybět hned trojnásobné české zastoupení.

Publikováno: 05.09.2019
Rubrika:

Pětice designérů snoubí neživý kámen s přírodou

Kámen, jakkoli opracovaný, je stále přírodní materiál a harmonie s přírodou je i jednou z klíčových myšlenek veletrhu. Součástí letošního ročníku tak bude expozice Kamenné zahrady, kde pět designérů zvučných světových jmen ukáže kámen jako materiál v simulacích středověkých zahrad. Staletími prověřené tradice, rovnováha s přírodou a principy udržitelnosti zde půjdou ruku v ruce s ryze moderním experimentátorstvím a inovativními technologiemi ve zpracování materiálů.

Kámen, design a technologie

Vedle kamene jako přirozené součásti přírody se tento materiál nedílně pojí také s uměním. Na návštěvníky veletrhu tak čeká výstava „Percorsi d’Arte“ (Cesty umění), která ukazuje možnosti využití strojů při uměleckém zpracování kamenných materiálů. I zde své kreativní představy ztvární pětice mezinárodně působících umělců, kteří svou obrazotvornost spojí s předními společnostmi v oblasti softwaru, strojů a nástrojů. Výsledkem pak bude expozice pěti děl zaměřených na téma přírodního kamene.

3 nej kamenné projekty z Marmomacu poputují dál do USA

Nejlepší práce využívající kámen jako klíčový materiál se letos dočkají příležitosti utkat se o významné mezinárodní ocenění. Vedení Marmomacu ve spolupráci s Archmarathonem, který uděluje ceny za výjimečné počiny v oblasti architektury a interiérového designu na obou amerických kontinentech, vyšle tři nejlepší díla, aby se ve finále Archmarathon Awards 2020 ucházela o celkové vítězství v kategorii Stone. Tito tři finalisté budou vybráni z více než 150 přihlášených designových studií z Itálie, Číny, Španělska, Egypta, Francie, Portugalska a dalších zemí. Nejlepších 10 bude také prezentováno na veletrhu.

České zastoupení v Itálii nechybí

Z České republiky na výstavišti Veronafiere představí společnosti Gestra CZ, PTV a Severe. Tyto společnosti nabízí inovativní využití přírodních materiálů ve stavebnictví a moderní technologie na jejich úpravu.

Vstupenky jsou k dostání online od ceny 20 €.

Více informací na www.marmomac.com

[carousel-horizontal-posts-content-slider]