Zpět
Foto: Hörmann

Hörmann s úspěchem spolupracoval na evropském unikátu

Společnost Hörmann je mezi zákazníky známá především jako jeden z nejvýznamnějších evropských producentů značkových interiérových a vchodových dveří či garážových vrat. Ale firma se dlouhodobě zabývá také zakázkami pro velké klienty, jako jsou například banky nebo nákupní centra. Řadu z nich najdeme i v České republice.

Publikováno: 20.08.2019
Rubrika:

S výrobky značky Hörmann se můžeme setkat třeba v zrekonstruovaném obchodním centru IGY1 nebo v logistických areálech v Hněvotíně na Olomoucku, v obchodním centru Olympia Olomouc a také v Jenči  u Prahy. A k těmto objektům postupně přibývají další zajímavé a mezinárodně oceňované realizace…

Ojedinělý projekt v pražských Radlicích

Nejenom odborná veřejnost zaznamenala v posledních době zprávy o výstavbě nové budovy ČSOB v Praze Radlicích, která byla dokončena letos na jaře. Jedná se o výjimečný projekt, který nabízí ekologický přístup a moderní technologická řešení. Ojedinělá je i celková koncepce, kdy objekt je navržen nikoliv jako výšková budova, ale je rozložen do šířky a kopíruje reliéf svahu. Na střechách jednotlivých pavilonů vzniknou zahrady, jejichž účel není pouze estetický, ale především mají zabránit zvyšování teploty během letních veder. Zaměstnanci se mohou těšit na netypická zázemí, včetně úložných místností pro kola či šesti set parkovacích míst, a také na vlastní sportoviště umístěné na střeše.

Dodavatel pro náročnou zakázku

Radlická budova ČSOB aspiruje na unikát v evropském měřítku, a to především díky využití zemní energie. K jejímu vytápění chlazení mají sloužit tepelná čerpadla, která mají prostřednictvím 150 metrů hlubokých zemních vrtů čerpat teplo i chlad koncentrovaný pod budovou. Nelze se tedy divit, že objekt získal klasifikaci LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design).

Vzhledem k celkové vysoké náročnosti celé stavby se tomuto standardu museli přizpůsobit i dodavatelé a subdodavatelé z řad stavebních firem. Mezi ně se zařadila i společnost Hörmann, která do budovy ČSOB dodala ocelové dveře Hörmann D65, T30, OIT a hliníkové požární dveře HE311, HE 621 v bezpečnostní třídě RC2, některé vybavené pohony pro automatický provoz. Celkově se jedná o zakázku ve výši 9,4 milionu korun.

Foto: Hörmann

[carousel-horizontal-posts-content-slider]