Zpět 2 fotografie
Základní škola Tupolevova v pražských Letňanech

Přístavbu školy za více než 100 milionů zajistila Trigema Building

Za více než 100 milionů korun dokončila stavební společnost Trigema Building projekt přístavby základní školy Tupolevova v pražských Letňanech. Díky tomu zde došlo k vytvoření 11 nových a dvou zrekonstruovaných tříd.

Publikováno: 14.03.2019
Rubrika:

Práce Trigema Building v Letňanech zahrnovaly přístavbu nového pavilonu E, vnitřního dvora, spojovací chodby a úpravy jídelny ve stávajícím pavilonu D. Výsledkem je především 11 zcela nových a další dvě zrekonstruované třídy. Vnitřní dvůr, který vznikl mezi stávajícími objekty A, D a E, pak může od nynějška sloužit k posezení žáků během přestávky.

Jednotlivé nově postavené třídy jsou vybaveny systémem klimatizace VRV (Variable Refrigerant Volume), jenž umožňuje plynulou regulaci chladícího a topného výkonu. Větrání je zajištěno prostřednictvím vzduchotechnických jednotek s rekuperací. Regulaci obstarávají čidla na koncentraci CO2. Celý objekt je v energetické třídě A, což znamená, že budova je mimořádně úsporná.

V rámci rekonstrukce jídelny Trigema Building navíc instalovala do střešního pláště obloukové světlíky a provedla úpravu gastro zařízení.

Stavba v areálu školy, který se nachází u letňanských ulic Tupolevova a Beranových, probíhala v průběhu minulého roku. Investorem byla Městská část Praha 18.

Stavební část koncernu Trigema má ve svém portfoliu projekty pro celou řadu dalších významných firem a organizací. Z oblasti komerční sféry k nim patří mimo jiné Česká spořitelna, AVE, Tesco či Ahold Czech Republic. Trigema Building se kromě rekonstrukcí zabývá rovněž zateplováním a opláštěním průmyslových hal. Věnuje se současně i realizaci novostaveb.

Více na www.trigema.cz / www.facebook.com/asTrigema / twitter.com/Trigema_a.s.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]