Zpět 6 fotografií
Plastová okna Schüco LivIng Alu Inside získala certifikát pro pasivní domy. (Zdroj: Schüco CZ)

Plastová okna Schüco LivIng Alu Inside získala certifikát pro pasivní domy

Pasivní domy spotřebují zhruba o 90 % méně tepla než konvenční budovy. V porovnání s průměrnou novostavbou je tento údaj rovněž významný, spotřeba energií je nižší o více než 75 %. Pro dosažení těchto hodnot je nutná promyšlená koncepce stavby a samozřejmě úsporné stavební prvky, mezi které patří i vhodné okenní systémy. Takovými jsou okna Schüco LivIng Alu Inside z PVC-U, která po provedení kompletních srovnávacích výpočtů obdržela od  německého Institutu pasivních domů v Darmstadtu certifikát, že splňují hodnoty tepelné izolace pro pasivní domy.

Publikováno: 20.03.2019
Rubrika:

Patentovaná technologie hliníkových pásků dodává plastovým oknům stabilitu

Schüco LivIng Alu Inside je plastový systém profilů bez ocelové výztuhy s nejlepší tepelnou izolací. Základ tvoří patentovaná technologie hliníkových spojovacích pásků, které jsou z nekonečného hliníkového pásu extrudovány do plastových profilů. Dodávají celé konstrukci stabilitu, která se pak prakticky rovná profilům s ocelovou výztuhou. S tímto vysoce tepelně izolačním plastovým systémem lze realizovat levnou průmyslovou výrobu oken bez použití oceli na úrovni pasivního domu, jak dokládá obdržený certifikát. Před svařováním mohou být hliníkové pásky odfrézovány jednoduše a rychle pomocí frézy. Odpadá tím časově náročné upevňování šrouby jako v případě ocelové výztuhy. Všechny ostatní výrobní kroky jsou prováděny obvyklým způsobem a za použití konvenčních výrobních zařízení. Chybějící ocelová výztuž rovněž pozitivně ovlivňuje montáž, protože komponenty jsou výrazně lehčí, a proto se s nimi snáze manipuluje. Vzhledem k tomu, že konstrukce Schüco LivIng Alu Inside je součástí platformy Schüco LivIng, mohou profily výrobci kombinovat a využívat velké množství identických doplňků včetně hliníkových krycích lišt.

Těsnění EPDM garantuje skvělou těsnost oken po celou dobu životnosti

Potřebných hodnot dosahuje Schüco LivIng Alu Inside i díky svařovatelnému těsnění EPDM pro okenní a dveřní systémy, které ve  spolupráci se společností Semperit vyvinulo Schüco. Patentované EPDM těsnění je dlouhodobě vysoce odolné vůči klimatickým vlivům, vyznačuje se vynikající tvarovou pamětí a garantuje skvělou těsnost oken po celou dobu životnosti, a to i v kritických rohových partiích. Kromě dokonalého těsnicího účinku, zvýšené vodotěsnosti a estetického provedení bez přerušení po celém obvodu je jeho výhodou odolnost vůči UV záření i stabilita v extrémních klimatických podmínkách, pružnost i po svaření si zachovává při teplotách od -40 °C do +120 °C, takže je vhodný pro použití ve všech typech budov a ve všech klimatických zónách.

Okenní systém Schüco LivIng Alu Inside nemá žádné tepelné mosty

7komorová konstrukce profilu, vynechání ocelových výztuh a specifické umístění hliníkových pásků znamená, že okenní systém Schüco LivIng Alu Inside nemá žádné tepelné mosty. Toho je dosaženo zásluhou materiálu uvnitř profilového systému, vysoce jakostní hliníkové slitině, která díky svému leštěnému povrchu odráží cca 90 % tepelného záření. Systém středního těsnění se třemi stupni odvodu vody, optimální rozložení komor a další velkoobjemové izolační zóny pro umístění izolačních bloků Neopor® zajišťuje dosažení vynikajících hodnot tepelné izolace (Uf v hodnotě 0,87 W/m²K). Požadavkům na pasivní dům pak podle testu Dr. Feista vyhovuje systém Schüco LivIng Alu Inside pomocí použití dalších bloků Neopor®, díky kterým dosahuje hodnoty dokonce Uf = 0,79 W/m²K. Optimalizovaná geometrie drážek okenního rámu umožňuje použití technologie přídavného lepidla.

Okenní systém Schüco LivIng Alu Inside je dostupný nejen v základní šedé barvě, ale aplikovány mohou být i různě barevné venkovní krycí lišty Schüco TopAlu, metalické barvy Schüco AutomotiveFinish nebo široké portfolio PVC fólií Schüco UnlimitedFinish.

Úsporná okna v rámech profilového systému Schüco LivIng Alu Inside jsou 100% recyklovatelná.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz

[carousel-horizontal-posts-content-slider]