Zpět 3 fotografie
Administrativní budova BBCentra v Praze rozehraje každý večer unikátní světelnou show

Administrativní budova BBCentra v Praze rozehraje každý večer unikátní světelnou show

Signify, nejvýznamnější světový výrobce osvětlení (Euronext: LIGHT), dokončil v nedávné době projekt nasvícení fasády administrativní budovy „A“ BBCentra v Praze. Toto unikátní architektonické osvětlení v sobě spojuje statické nasvícení fasády společně s dynamickou světelnou show, čímž vytváří jedinečný koncept prezentace budovy.

Publikováno: 15.03.2019
Rubrika:

Koncepce pracuje jak s klasickým statickým nasvícením fasády, tak s dynamickou světelnou show, čímž vytváří zcela unikátní světelný koncept, který dává vyniknout jedinečným architektonickým prvkům budovy. Specifická fasáda BBCentra je tvořena vertikálními a horizontálními ocelovými trubkami, které jsou od samotné budovy odděleny skleněnou deskou. K projektu nasvícení administrativního centra bylo využito osvětlení s technologií Philips ColorKinetics.

V rámci projektu dynamického architektonického osvětlení budovy bylo použito 127 kusů kompaktních bodových LED svítidel Philips ColorBurst Powercore Compact s inteligentním barevným světlem. Tato svítidla poskytují sytě barevný světelný tok o hodnotě až 498 lumenů a jsou ovládána pomocí systému iPlayer3. Kromě estetických nároků splňuje toto světelné řešení i vysoká kritéria na úsporu energie.

Celý systém světelného nasvícení budovy lze ovládat vzdáleně. Momentálně je koncept osvětlení nastaven na pravidelné střídání statického osvětlení v tyrkysové barvě a dynamického barevného módu v 5 minutových intervalech. Dynamický světelný mód je spouštěn celoročně 15 minut po západu slunce a trvá až do půlnoci. V zimních měsících (od 9. října do 12. dubna) je osvětlení spouštěno ještě v brzkých ranních hodinách – 10 minut po východu slunce.

Budovy mají certifikát BREEAM, který garantuje jejich udržitelnější prostředí, které zlepšuje komfort lidí, kteří v nich žijí a pracují, a pomáhá chránit přírodní zdroje.  Většina budov BBCentra disponuje také rozsáhlými terasami, které jsou plné zeleně a relaxačních zón s lavičkami.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]