Zpět 3 fotografie
Inteligentní jednotky Schüco: Výrobce dostává digitální informace o cyklech údržby, potřebných náhradních dílech, dokumentech a certifikátech.

Internet fasád: Chytré fasády Schüco komunikují se smart městem

Inteligentní pláště budov propojují chytré budovy s chytrými „smart“ městy a vytvářejí tak zdravé, pohodlné, bezpečné a vzájemně komunikující prostory. V tomto ohledu je fasáda významným prostředníkem mezi vnitřním a vnějším prostředím budov. Společnost Schüco proto představila na veletrhu BAU v Mnichově vizi fasády jako holistického a inteligentního systému v podobě Internetu fasád (IOF). Inteligentní jednotky Schüco v plášti budovy budou vyhodnocovat vnitřní a venkovní údaje a budou poskytovat klientovi, výrobci a investorovi důležité informace, které mu pomohou s využíváním i údržbou budov, aby se prodloužila jejich životnost.

Publikováno: 26.02.2019
Rubrika: ,

Okna, posuvné systémy a dveře jsou stále více „inteligentnější“. Díky inovativní technologii lze vytvořit digitální dvojčata mechanických a mechatronických jednotek v plášti budovy a vytvořit tak inteligentní systémy ovládání. 

Pokud komponent je nebo brzy bude vadný, nebo není plně funkční a vyžaduje údržbu, inteligentní jednotka Schüco identifikuje tento stav a upozorní na něj uživatele. Výrobci mohou dostat informace o nainstalovaných součástech, požadovaných náhradních dílech, protokolech o zkouškách, certifikátech a mohou odpovídajícím způsobem reagovat. Tím se šetří čas a peníze a zároveň se výrobcům otevírá možnost poskytovat celou řadu služeb a tedy získávají nové tržní příležitosti.

Kromě informací o funkčnosti a nadcházejících cyklech údržby je pro klienta a investora důležitá i správná obsluha a péče. Inteligentní jednotka detekuje například, zda je používána správně nebo příliš intenzivně a poskytuje příslušné pokyny pro obsluhu, péči a údržbu. Další výhodou je, že inteligentní jednotka Schüco detekuje například, kdy je úroveň vlhkosti v budově příliš vysoká a upozorní uživatele na možné poškození stavebních prvků budovy tak, aby bylo možné okamžitě provést nápravu a zachovat životnost budovy.

Více na  www.schueco.cz

[carousel-horizontal-posts-content-slider]