Zpět 4 fotografie
Marmomac 2017 (zdroj: Štěpánka Mrázková, Omnimedia)

Na 53. ročník MARMOMACu se můžete těšit 26.-29. září v Italské Veroně

Veletrh Marmomac je nejvýznamnějším světovým veletrhem věnovaným mramoru a kamenným instalacím. Letošním hlavním tématem celé výstavy je „Wellness & Hospitality“, tedy využití mramoru a kamenu v prostorách pro uvolnění a odpočinech.

Publikováno: 28.08.2018
Rubrika:
Autor: (red)

K vidění bude přírodní kámen a doplňky pro tvorbu nábytku, doplňků a architektonických prvků, jejichž hlavním účelem je navození pohostinnosti a pohody. Připraveno bude 12 hal a 4 venkovní areály.

Populární součástí veletrhu je Italské kamenné divadlo – sál věnovaný experimentální tvorbě a nejmodernějším technologiím. Jeho letošním leitmotivem bude voda. Pro návštěvníky bude připraveno 5 výstav: dvě pro design výrobků, po jednom se zaměřením na architekturu, uměleckou identitu a Ristorante d’Autore. Tento sál je tradičně realizován ve spolupráci s Italským Ministerstvem pro hospodářský rozvoj, Italskou obchodní komorou (ITA).

Jako každoročně budou předány ceny Stone Award, které se skládají ze dvou částí. Best communication award je udělována nejlepší instalaci veletrhu a Icon award získá objekt, který se stává komunikačním obrazem pro následující ročník. Již počtvrté v rámci akce proběhne mezinárodní konference věnované přírodnímu kameni – Stone summit 2018.

Úspěch veletrhu Marmomac spočívá zejména ve schopnosti spojit podnikání, kulturu a materiál, který má v Itálii tisíciletou tradici. To dokládá také každoroční vysoká účast. V loňském roce se do Verony sjelo na 1 600 vystavovatelů z více než 56 zemí světa. Výstavní plochu o rozloze 81 tisíc m2 zaplnilo přes 67 tisíc návštěvníků ze 147 zemí. Což znamenalo nový rekord v návštěvnosti.

„O Marmomac 2017 vzrůstal zájem zvláště mezi africkými zeměmi a většími kupci ze Severní a Jižní Ameriky, následovaný stabilní účastí z Evropy. Došlo také k dobré účasti zástupců domácího trhu, zejména Střední a jižní Itálie,“ pozitivně hodnotí Giovanni Mantovani, CEO & Generální ředitel výstavního areálu Veronafiere, jenž veletrh pravidelně hostí.

Více na: www.marmomac.com

Fotografie z roku 2017 najdete ZDE.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]