Zpět 7 fotografií
jeden z mnoha motivů Grafoskla v interiéru (zdroj: J.A.P.)

Plánujte ve světě on-line!

Převést vaše představy o bydlení do reality nebylo nikdy jednodušší! S důmyslnými on-line plánovacími aplikacemi a konfigurátory vás totiž od toho, abyste se stali architekty či designéry, dělí jen pouhých pár kliknutí myší. Podívejte se s námi, co všechno vám tito šikovní pomocníci při plánování interiéru umožní!

Publikováno: 16.07.2018
Rubrika:
Autor: (red)

Buďte designérem vlastní kuchyně!

Přemýšlíte-li právě nad obkladem kuchyňské linky, zkuste dát vale tradiční keramické variantě a zvolit originální designové sklo Grafosklo, jehož vnitřní motiv si můžete sami v klidu vybrat přímo z pohodlí vašeho domova! „A jde to úplně jednoduše pomocí našeho J.A.P. konfigurátoru, který naleznete na stránkách www.sklo-jap.cz. Do něj si nahrajete fotografii své kuchyně a postupně zkoušíte, jaký motiv bude pro Grafosklo mezi vašimi kuchyňskými skříňkami ten nejlepší,“ vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou Grafoskla zabývá. Nemusíte se bát, nabídka motivů je opravdu pestrá, pokud by ale přeci jenom nestačila, můžete zapojit fantazii a navrhnout si svůj vlastní. Grafosklo je navíc do kuchyně naprosto ideální volbou, jelikož je vyrobeno z odolného kaleného skla, které vydrží skutečně i extrémní podmínky. Tak směle do toho, designérem teď může být opravdu každý!

Mějte návrh skříně ve svých rukou!

Zcela pod svojí kontrolou můžete mít nejenom návrh kuchyně, ale i to, jak bude vypadat vaše vestavěná skříň! Stačí využít bezplatnou on-line aplikaci Trachea Designer na webu www.trachea.cz, která vám poskytne nástroje k vytvoření vestavěné skříně, a to včetně motivů digitální grafiky T.overface. „Ve srozumitelném a intuitivním rozhraní aplikace jednoduše zadáte parametry, jako je výška a šířka skříněk, dekor dvířek či členění sestavy i svoji představu o umístění grafického motivu T.overface. Poté, co budete se svým návrhem spokojeni, budete moci odeslat poptávku přímo svému prodejci,“ uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek

Sestavte kliku podle svých představ!

Praktické on-line aplikace vám kromě vaší vysněné nábytkové sestavy pomohou i s výběrem těch nejmenších interiérových prvků, jakými jsou například dveřní kliky. Příkladem je konfigurátor povrchů a materiálových výplní pro dveřní kliky z kolekcí MINIMAL a MAXIMAL, který naleznete na stránkách www.kliky-mt.cz! „Kování Maximal umožňuje nejenom vybírat z nejrůznějších barevných povrchových úprav, jako je například titan černý mat či lesklý chrom, ale i volbu designových výplní, které se vkládají do čelní plochy kliky a nabízí výběr z celé řady materiálů, jako je kůže, dřevo či sklo. Díky praktickému konfigurátoru pak máte jedinečnou možnost zjistit, jak vzájemné kombinace výplní a povrchů na jedné klice vypadají,“ uvádí pan Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního kování, a pokračuje: „V případě, že naleznete ideální kombinaci, která bude lahodit vašemu oku i skvěle ladit s dveřmi, můžete ji v e-shopu na webových stránkách ihned navolit a kování objednat.“

Aplikace poradí i s elektro instalací!

Kliky již máte vybrané a rádi byste je sladili například s vypínači? Ani to není problém! Pokud nechcete bezhlavě hledat a porovnávat styly vypínačů v jednotlivých obchodech, bohatě vám postačí být on-line! „Aplikace www.domovnivypinace.cz je stránka, kde se každý může stát designérem. Jednoduše si vyberete vypínač z řady DECENTE, RETRO, ELEGANT nebo VARIANT, zvolíte materiál rámečku a barvu krytky. Následně stačí vyfotit stěnu, kam chcete vypínač usadit, a fotografii nahrát přímo do aplikace, to je celé,“ informuje Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu družstva OBZOR, českého výrobce domovních vypínačů a zásuvek, a pokračuje: „Poté už jen různě kombinujete a zkoušíte vybrané vypínače. Pokud však nemáte po ruce fotoaparát, lze si navolit přibližný odstín pozadí jako imitaci vaší stěny doma.“ Realizace domovní elektroinstalace nikdy nebyla tak hravě jednoduchá!

Zimní zahrada snadno a rychle!

S on-line plánovacími aplikacemi a konfigurátory nemusíte zůstávat pouze v interiéru – můžete se vydat ven a naplánovat si například zimní zahradu podle svých představ! Využít k tomu můžete konfigurátor zimní zahrady, který naleznete na webu www.dafe.cz a jenž nabízí jednoduchý a rychlý způsob, jak si v několika málo krocích navolit požadovanou zahradu a přitom na nic důležitého nezapomenout. „Konfigurátor zimní zahrady poskytuje širokou nabídku deseti základních typů staveb, které jsou navrženy tak, aby splnily nejen představy o funkčnosti, ale také prostorové požadavky majitelů domu, ke kterému bude zahrada přistavena. Na své si přijdou jak ti, kteří u domu disponují menším prostorem pro zahradu, tak ti, kteří nejsou pro stavbu zimní zahrady prostorem nijak limitováni,“ říká Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou zimních zahrad a plastových i hliníkových oken. A jak sestavování nové zimní zahrady v konfigurátoru probíhá? „Poté, co zvolíte tvar zimní zahrady, vám konfigurátor nabídne širokou škálu rozměrů, ze kterých můžete vybírat s ohledem na dispozici vaší stavby. V dalších krocích si volíte materiál profilů, barvu (a typ zasklení a navíc se můžete rozhodnout, zda doplníte okenní výplň jednotlivých dílů zimní zahrady bezpečnostní fólií či protisluneční ochranou,“ uvádí Ing. Miroslav Culka a dodává: „V konečné fázi vám pak on-line konfigurátor zimní zahrady nabídne možnost odeslání souhrnné rekapitulace zadaných údajů na váš e-mail.“

Intuitivní on-line aplikace a konfigurátory pro plánování jsou tak jasným důkazem toho, že stát se na chvíli designérem či architektem může být nejenom snadné, ale i zábavné!

Materiály byly připraveny ve spolupráci se společnostmi DAFE-PLAST, www.dafe.cz, J.A.P., www.japcz.cz, M&T, www.kliky-mt.cz, OBZOR, www.obzor.cz a Trachea, www.trachea.cz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]