Zpět 5 fotografií
Zimní zahrada Sipnov (zdroj: DAFE-PLAST)

V zimní zahradě po celý rok!

Bezpečné útočiště před nevlídným zimním počasím, které se v létě promění v otevřený a vzdušný prostor zalitý sluncem, v němž budete v neustálém kontaktu s okolním venkovním prostranstvím… i takovou úlohu může hrát ve vašem domově zimní zahrada. Nechte se proto inspirovat realizací, u které se to s úspěchem podařilo!

Publikováno: 28.06.2018
Rubrika:
Autor: (red)

Zalomit a otevřít!

Zimní zahrada, netradiční pergola nebo snad terasa? I to vám může prolétnout hlavou při prvním letmém pohledu na tuto zimní zahradu. Celé její čelní pole je totiž tvořeno sestavou zlamovacích dveří ASS 70 FD, které umožňují hliníkovou konstrukci zimní zahrady zcela otevřít, a dosáhnout tak smazání rozdílu mezi interiérem a exteriérem. „Majitelé domu zvolili variantu, u které se dveře zalamují směrem ven, díky čemuž při otevření nezabírají žádný prostor uvnitř,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se výrobou zimních zahrad zabývá, a pokračuje: „Dveře jsou navíc zaskleny izolačním dvojsklem, a splňují tak náročné požadavky na tepelnou izolaci, díky čemuž lze v zimní zahradě relaxovat i za těch nejmrazivějších zimních dní.“

Střecha až do nebes

Světlo může do prostoru zimní zahrady proudit nejenom zlamovacími dveřmi, ale také prosklenou střechou! „Střecha je zasklena izolačním dvojsklem, které je z vnitřní strany tvořeno bezpečnostním lepeným sklem, díky čemuž se obyvatelé zimní zahrady nemusejí v případě poškození skla například v důsledku silného krupobití nebo pádu střešní tašky bát o svoji bezpečnost,“ říká Ing. Miroslav Culka a dodává: „Zasklení je také vybaveno protisluneční úpravou, takžetr ani v horkých letních dnech, kdy mají sluneční paprsky tu největší sílu, nedochází k přehřívání interiéru.“ Pro udržení příjemného klimatu v interiéru je střecha navíc osazena také střešními okny AWS 57 RO. „Otevírání oken je ovládáno elektromotorem, který je napojený na inteligentní řízení domu, a zajišťuje tak, že k otevření oken dojde zcela automaticky vždy v ten správný čas,“ uvádí Ing. Miroslav Culka.

Tato realizace je tak skvělým důkazem, že v zimní zahradě si můžete bez obav užívat po celý rok a za každého počasí!

[carousel-horizontal-posts-content-slider]