Zpět
Půdní stahovací schody LUSSO (zdroj: J.A.P.)

Půdní schody vybírejte s rozvahou

Přemýšlíte-li nad pořízením půdních stahovacích schodů, nezapomeňte jejich konkrétní typ vybírat podle toho, kam přesně budete schody umisťovat.

Publikováno: 01.06.2018
Rubrika:
Autor: (red)

„Pokud plánujete schody využít do nezaizolovaných a nevytápěných půdních prostor, které sousedí s vytápěnými obytnými místnostmi, je důležité brát v potaz velký teplotní rozdíl, který mezi oběma prostory může, zvlášť v zimních měsících, nastat. Často jde o rozdíly v řádech 20 stupňů Celsia a ty už často ověří kvalitu použitých materiálů,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou stahovacích schodů zabývá, a pokračuje: „V takovém případě bych určitě doporučoval volit zateplenou variantu celokovových schodů, která si s teplotními výkyvy hravě poradí. Ideální tak mohou být například půdní stahovací schody LUSSO v zatepleném provedení.“ Ty jsou tvořeny nejen pevnou kovovou konstrukcí, ale také sendvičovým víkem se zabudovanou tepelnou izolací, která zajistí, aby se na schodech nesrážela vlhkost.

„Pokud ale zamýšlíte schody použít spíše do neobytných prostor, kde jsou rozdíly mezi místnostmi minimální nebo dokonce žádné, můžete sáhnout i po nezatepleném provedení stahovacích schodů LUSSO. Typickým příkladem, kam je možné tuto variantu umístit, jsou třeba garáže a jejich stropní skladovací prostory,“ dodává Petr Paksi.

Půdní stahovací schody LUSSO (zdroj: J.A.P.)

[carousel-horizontal-posts-content-slider]