Zpět

Uzávěrka studentské architektonická soutěž se blíží. Předkládat návrhy a soutěžit o ceny za 350 tisíc korun a stáž u Josefa Pleskota mohou studenti jen do konce ledna!

Společnost Central Group, největší stavitel bytů v ČR, vyhlásila v říjnu soutěž pro studenty architektury a příbuzných oborů. Soutěží se ve dvou kategoriích. První kategorie je Kreativní a inovativní bydlení, druhá kategorie nese název Praktické a efektivní bydlení. Studenti mohou přihlásit do soutěže všechny své školní práce z uplynulých tří let. Uzávěrka pro odevzdání soutěžních návrhů je do 31. ledna 2018.

Publikováno: 19.01.2018
Rubrika:
Autor: (red)

Celkově se soutěží o ceny za 350 tisíc korun. Vítěz každé kategorie získá odměnu 100.000 Kč, studenti na druhých místech 50.000 Kč a třetí místa pak 25.000 Kč. Tím, co ale bude pro studenty zřejmě největší motivací, je stáž v ateliéru předního českého architekta Josefa Pleskota pro oba vítěze a dalšího účastníka, kterého si Josef Pleskot sám vybere.

Porotě předsedá přední český historik architektury Zdeněk Lukeš. Dalšími členy jsou také je český architekt, herec a spisovatel David Vávra, architekt, teoretik a propagátor architektury Adam Gebrian či vítěz jednoho z předchozích ročníků soutěže Ondřej Chybík.

Vyhlášení vítězů proběhne 27. února v  Centru architektury a městského plánování CAMP. Slavnostní předání cen pak 1. března na galavečeru Central Group v Obecním domě.

Podrobnosti jsou zveřejněny na stránkách: www.central-group.cz/architektonickasoutez

[carousel-horizontal-posts-content-slider]