Zpět

Jak si najít dokonalé bydlení?

Chcete se osamostatnit a konečně bydlet ve vlastním? Potom není nic jednoduššího, než se podívat na nabídku bytů a domů a vybrat si tu nemovitost, která vám bude nejvíce vyhovovat. A jelikož jde o činnost, kterou pochopitelně neděláte každý den, dáme vám pár tipů, jak na to.

Publikováno: 12.01.2018
Rubrika: ,
Autor: (red)

Hledejte na těch správných místech

Vhodné je už vědět, kde nabídku volných nemovitostí najít. Zapomeňte na různé nabídky pochybných realitních kanceláří, nebo inzertní časopisy a noviny. Žijeme v moderní době a tak se vyplatí využít internet. Jedním ze serverů, které rozhodně patří mezi doporučované, je Homeland.cz. Jedná se o možnost, která je unikátní hlavně pro celou řadu výhod. Jaké patří mez hlavní? Je to především:

  • Bohatá nabídka
  • Snadné filtrování a vyhledávání
  • Mimořádné doplňkové služby

Zajímejte se o lokalitu

Při výběru konkrétní nemovitosti mějte jasno také o lokalitě, ve které se nachází. Je třeba si ujasnit priority a podle toho vybírat. Někdo má rád klid a mnoho přírody, a tak volí nemovitosti spíše na venkově. Trendem je však mít většinu občanské vybavenosti po ruce. A tak jsou poptávanou volbou hlavně centra měst. Jako příklad můžeme uvést prodej bytů v Praze 1. Nejde ale jenom o historické centrum Prahy, jelikož do zájmu se dostává i širší oblast samotného centra.

Velikost nemovitosti je důležitá

Je dobré si uvědomit, kdo v ní bude bydlet nyní a kdo v ní bude bydlet za pár let. Pokud plánujete budoucí domov pro svou rodinu, zohledněte to už při výběru. Když naopak hledáte prostor pro sebe, nebo pro pár, plně postačí menší dispozici, třeba oblíbeného typu 2+kk.

Stáří a technický stav

Určitě je lepší volbou vsadit na novější developerské projekty. Jak ty, kde byla nemovitost kompletně postavena, tak ty, kde byl konkrétně zrekonstruován starší činžovní dům. Proč? V budoucnu vám to ulehčí mnoho starostí.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]