Zpět 2 fotografie
Sekční garážová vrata (zdroj: Hörmann)

FOR ARCH 2017 byl pro Hörmann úspěšný

Přední německý výrobce garážových vrat, systémů logistiky a dveří Hörmann představil na letošním veletrhu FOR ARCH novinky pro rezidenční bydlení, průmyslový segment i pro malé dodávkové vozy.

Publikováno: 03.10.2017
Rubrika: ,
Autor: (red)

Tradičního stavebního veletrhu FOR ARCH se v roce 2017 společnost Hörmann zúčastnila podruhé během své působnosti v České republice. Na ploše cca 200 m2 výstavní plochy prezentovala průřez sortimentem celého koncernu, a to jak v oblasti rezidenčního bydlení, tak i průmyslových a logistických hal. Součástí expozice byla i řada letošních novinek.

V oblasti rezidenčního bydlení je tou nejvýznamnější nový typ sekčních garážových vrat o zesílené tloušťce zateplení v šíři 67 mm. Tento nový typ s označením LPU 67 Thermo dosahuje vynikajících tepelně izolačních vlastností, a to hodnot U lamely 0,31 W (m2.K) respektive 0,91 W (m2.K) na kompletně zabudovaných vratech.

V oblasti průmyslového sektoru je významnou novinkou nový typ rychloběžných fóliových vrat s pohonem zabudovaným v hřídeli, čímž vzniká minimální požadavek na boční prostor.

V oblasti nakládací techniky se na veletrhu představil těsnicí límec pro malá dodávková vozidla pod označením BBS. Touto novinkou, určenou především pro vozidla rozvážející balíky pro internetové obchody, reaguje společnost na požadavky trhu, které volají právě po podobných inovacích zjednodušujících logistiku přepravovaných zásilek.

Společnost Hörmann zažívá v roce 2017 úspěšný obchodní rok, kdy její prodeje pravděpodobně dosáhnou objemu cca 700 mil. CZK. Byly by tak překonány i doposud rekordní výsledky z roku 2008.

Svou účast na veletrhu FOR ARCH koncipuje společnost ve stejném dvouletém intervalu, podobně jako tomu je v případě veletrhu BAU v Mnichově. Dalšího veletrhu FOR ARCH se společnost Hörmann tedy zúčastní v roce 2019

Více informací na www.hormann.cz.