Zpět 13 fotografií
koruna stromu jako obklad kuchyňské linky (zdroj: J.A.P.)

Vpusťte stromy k vám domů

Buk, bříza, dub, jilm, olše, jasmín… to je jen výčet stromů, které k přírodě neodmyslitelně patří a my jejich vzhled nemůžeme přestat obdivovat. A není ani problém si stromy vpustit třeba k vám do kuchyně či obývacího pokoje. Originální technologie společně s velkým množství dekorů vytvoří i stromový les u vás doma. Dnes už to jde lehce….

Publikováno: 14.08.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Lesní království

Klidnou atmosféru lesa si můžete vytvořit i ve své kuchyni, a to díky designovému sklu  Grafosklo. To může nést váš oblíbený motiv, látku nebo fotografii, ať už s lesní nebo jinou tématikou. „Grafický motiv je aplikován na speciální bezpečnostní fólii umístěnou mezi dvě kalené skleněné desky. Kombinace těchto materiálů zajistí zcela bezpečné užití Grafoskla v jakémkoliv interiéru. Takto originálně upravené sklo můžete využít například jako obklad v kuchyni,“ vysvětluje Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., z jejíž dílny Grafosklo pochází, a dodává: „Možnosti Grafoskla jsou velké, uplatnění najde také jako výplň dveří či zábradlí, ozvláštnit jím můžete i plochu stolu. Ve velkém formátu pak jednoznačně vynikne jako celoskleněná příčka.“

Proměňte interiér v les! 

Chtěli byste se ve svém domově cítit stejně příjemně a svěže jako v lese? Tak to nemusíte hned spěchat pro větve, mech ani jehličí. Kouzelnou lesní atmosféru vnesete do interiéru snadno i s pomocí technologie Overface! „Overface je unikátní metodou, která dovede přenést na nábytkové plochy jakoukoliv grafiku dle vašeho výběru. Dvířka skříněk nebo obklad za kuchyňskou linkou tak můžete nechat ozdobit realistickými i zcela stylizovanými lesními motivy kmenů, větví, listů či jehličí,“ říká Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek, a dodává: Použité technologické postupy zaručují stálost barev i vysokou odolnost vůči oděru, takže se vůbec nemusíte obávat toho, že by lesní motivy časem ztratily něco ze své živosti a svěžesti.“

TIP č. 1: Koupelna s příchutí dřeva

Věděli jste, že si i do koupelny můžete vybrat nábytek z pestré škály dekorů různých dřevin, včetně těch atypických? „V naší nabídce se nachází dřevodekory jako bříza, švestka, ořech, olše nebo nově dub Arlington, který zdobí naší novinkovou řadu Invence,“ říká Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku. Ve všech případech se jedná o laminátový dekor, který vzhled dřeva věrně imituje. „Nemusíte se tak bát, že by vlhké prostředí koupelny dřevodekor nějakým způsobem narušilo“, uzavírá Ing. Petr Blažek.

Pískovaný les

Toužíte-li mít ve svém interiéru decentní kousek lesa, zvolte na své skleněné dveře pískovaný motiv! Jeho možnosti, co se týče dekorů, jsou takřka neomezené, a tudíž vám zvládne v interiéru vykouzlit i lesní prostředí. „Pískované sklo je v interiéru velice oblíbené, protože na rozdíl od čirého skla nepropustí obraz toho, co se za ním skrývá. Zachovává tzv. intimitu prostoru. Ale na druhou stranu umožňuje ponechat některé plochy na dveřním křídle v čiré podobě skla a ty už průhled umožňují. Kdo je tedy hravý, může si s obrazci vyhrát a vytvořit si tak na skleněných dveřích originální inverzní dekor,“ přibližuje Petr Paksi, výkonný ředitel J.A.P., českého opracovatele interiérového skla a dodává: „Ať už se rozhodnete nechat si na skle vytvořit decentní lístky nebo celý strom, vždy požadujte u výrobce závěrečné ošetření skleněné plochy nanolakem. Ten zacelí drobné prohlubně pískovaného motivu a vytvoří jednolitou hladkou plochu. To je důležité zejména z hlediska údržby, do drobných jamek by se usazoval prach a plocha by byla velmi špatně udržovatelná.“

TIP č. 2: Dřevo ze stromu i na klice!

Ořech, dub či teak… dřevo z těchto stromů může zdobit i vaše kliky. Umožní vám to designové kování z řad MAXIMAL a MIMOLIMIT! „Zatímco v případě kování MAXIMAL je dřevo přítomné v podobě elegantní dřevěné výplně vsazené do čelní plochy kliky, u kování MIMOLIMIT může být ze dřeva vyrobena dokonce celá rukojeť kliky, přičemž kov zde slouží jako její nosná část,“ uvádí Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování, a pokračuje: „Spojení chladného kovu a organického dřeva na jediné klice dodá vašim dveřím stylový šmrnc a vám přinese jedinečné zážitky při otevírání dveří, které dovede při stisknutí kliky zprostředkovat jedině dřevo.“ Pokud si i vy chcete otevírat dřevem, nemusíte se přitom omezovat pouze na kliky pro otočné dveře – kování MIMOLIMIT je dostupné i ve variantě elegantních a praktických madel pro dveře posuvné!

Tip č. 3: Kousek lesa i na okna!

Chtěli byste dostat kousek lesa i na svá okna? Ani to není žádný problém… a nemusíte si přitom pořizovat přímo dřevěná okna. I plastová okna lze potáhnout folií, která zcela věrně napodobuje přírodní dřevo! „Díky věrné imitaci přirozeného odstínu dřeva a kresby dřevních vláken mohou být vaše okna od těch dřevěných téměř k nerozeznání, a přitom si stále zachovávat všechny praktické přednosti plastových oken včetně vynikající tepelné a zvukové izolace, dlouhé životnosti a jednoduché údržby,“ říká Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken.

Tipy mimo interiér: Někdy se hodí „chodit s dřívím i do lesa“

Stromy pod sklem schované

A na závěr jeden z šikovných tipů jak originálně naložit s pařezem, který vznikl po skácení stromu na vaší zahradě. Udělejte z něho stolek! Stačí jeho horní plochu co nejrovněji seříznout na potřebnou rovinnou výšku. Na tuto plochu pak usadit skleněnou desku z LikeFota. A jaký motiv  skleněná deska bude mít je jen na vás! „Pro tento případ se přímo nabízel řez kmenem skácené břízy. LikeFoto, které tvoří desku zahradního stolečku je připraveno odolávat povětrnostním vlivům i nárazům. Je samozřejmě z kaleného pevného skla a na zalaminovanou folii se fotografie tiskne UV odolnými barvami, takže ani sluníčko nezvládne vyblednout tento originální stolek,“ uvádí Ing. Aleš Rychetský, manažer projektu LikeFoto a dodává: „A co víc, LikeFoto umožnilo i nerovné okraje desky, takže asociace reálného kmenu je téměř dokonalá.“ LikeFoto je nabízeno ve čtyřech základních velikostech, ale je možné zvolit i různé atypické rozměry.

Nechte splynout pergolu s prostředím zahrady!

Motiv listů buků mohou zdobit i zastínění zahradního altanů. Screenové clony nemusí sloužit ve vaší zahradě pouze k odstínění sluneční energie a zajištění tepelné pohody. Nechte je potisknout motivy inspirovanými tajuplným světem stromů a rostlin, ať dotvoří prostředí vaší zahrady také jako originální dekorativní prvek! „Kromě výběru různých barevných provedení tkaniny, boxů i lišt, nabízejí screeny i jedinečnou možnost potisku tkaniny jakýmkoliv grafickým motivem. Zastínění na vašem altánku či zahradním domku tak můžete snadno ozvláštnit například motivy listů a rostlin, které stylovým způsobem oživí vaši zahradu,“ říká Radek Havelka, obchodní ředitel značky MINIROL, která se zabývá výrobou stínících prvků, a pokračuje: „Motivy se tisknou pomocí UV tisku využívajícího barvy, které se po nanesení na screen okamžitě vytvrzují UV světlem, a vytvoří tak na povrchu média pevnou a odolnou vrstvu. Bez problémů tak odolají i nepříznivým povětrnostním vlivům v exteriéru.“

Kupte si navíc lesní vůni a iluze lesního kráslovství ve vašem interiéru bude dokonalá…

Materiály vznikly s přispěním společnosti DAFE-PLAST, www.dafe.cz, Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz, M&T, www.kliky-mt.cz, Minirol, www.minirol.cz, LikeFoto, www.likefoto.cz a Trachea, www.trachea.cz.