Zpět 6 fotografií
Tkaný vinyl 2tec2, kolekce Shades (zdroj: KPP)

Tkaný vinyl 2tec2 vypadá elegantně jako koberec, ale není to koberec

Vypadá jako koberec, ale není to koberec, co je to? Tato kvízová otázka nejlépe charakterizuje podlahovou krytinu tkaný vinyl 2tec2.

Publikováno: 14.08.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Vinylová příze s jádrem ze skleněných vláken je na tkalcovských stavech spletena dohromady a za tepla zalisována, takže výsledným efektem je krytina se vzhledem elegantního koberce, ale i se všemi praktickými výhodami vinylové podlahy. Designově zajímavou krytinu od belgického výrobce, která je výzvou pro každého architekta, na český trh dováží Kratochvíl parket profi. V nabídce jsou hned tři kolekce: Stripes, Shades a Colorful. Dílce z kolekce Colorful jsou unikátní v tom, že mění barvu s ohledem na směr pokládky. Z jednoho dekoru je tak možné vytvořit nejen pohledově jednolitou podlahu, ale například i různě barevnou šachovnici. Může se tak stát, že po několika letech užívání podlahy změníte směr dílců a získáte tak úplně nový design, aniž byste kupovali novou podlahu (viz. video ZDE). Více na www.kpp.cz

Tkaný vinyl 2tec2 eliminuje negativa koberců

Cílovou skupinou pro tkaný vinyl 2tec2 jsou milovníci moderního vzhledu koberců, kteří však nechtějí snášet jejich negativa, a to zejména že textilie zadržují prach, mohou se v nich množit roztoči a vyžadují náročnější údržbu. Exkluzivní 3D povrch se středně hrubou strukturou tkaného vinylu evokuje vzhled tkaných textilií, ale zachovává si všechny výhody polyuretanových krytin. „Je to především design, kterým tkaný vinyl oslovuje. Není to vinyl v tom smyslu, jak ho známe, jako barevně jednolitou plochu, ale díky textilní struktuře vytváří různé vzory moderních koberců,“ představuje novinku Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje KPP. 2tec2 je belgická rodinná firma s tradicí v textilním průmyslu. A právě v Belgii byla technika tkaného vinylu, tedy tkaní skleněných vláken potažených vinylem, vynalezena. Tkaný vinyl se za tepla a tedy tekutého stavu lisuje do spodní vrstvy, čímž je zaručena pevnost i to, že se vinylová vlákna nebudou odlepovat od podkladu. Mřížka ze skelného vlákna zase eliminuje roztažnost a zaručuje tvarovou stálost krytiny.

Krytina vhodná do koupelen i pro vysoce zatěžované komerční prostory

Tkaný vinyl je dodáván v rolích o šířce 2 m (tloušťka 2,5 mm) nebo ve čtvercových dílcích 50 cm x 50 cm (tloušťka 3,3 mm), a pak ještě v obou formátech s filcovou podložkou tlumící kročejový hluk (tl. 4,5 mm). Tato vysoce odolná krytina je klasifikována v zátěžové třídě 33 podle normy EN 1307, takže je určena i pro ty nejzatěžovanější komerční prostory. Je antistatická, vhodná pro podlahové vytápění a výtečně tlumí prostorový i kročejový hluk, a to až o 80 %. Na rozdíl od koberců se netřepí, je voděodolná a má i dobré protiskluzové vlastnosti, proto ji lze použít i třeba ve vlhkých koupelnách. Díky jedinečné kompozici, kdy je skleněné vlákno potaženo vinylovým povlakem, je podlaha odolná proti opotřebení i skvrnám a splňuje nejvyšší evropské normy kvality. Skleněná vlákna potažená vinylem jsou natěsno splétána, následně se za tepla lisují do spodní vrstvy, takže mezi nimi není prostor pro usazování nečistot či kamínků. Díky polyuretanové povrchové úpravě lze podlahu vytírat pomocí speciálního čističe na vinylové podlahy, který případné nečistoty rozpustí, takže údržba je snadná.

Pro místa s náročným provozem poskytuje 2tec2 všechny výhody tkaných vinylů – trvanlivost,  hygienu a odolnost proti skvrnám – v kombinaci s vizuální přitažlivostí tkaných textilií. Jedná se o praktické řešení pro komerční nebo bytové projekty.

Dekory kolekce 2tec2 si můžete prohlédnout v showroomech společnosti Kratochvíl parket profi, u obchodních partnerů nebo na internetových stránkách www.kpp.cz