Zpět 3 fotografie
foliovaná nábytková dvířka ošetřená metodou patinace Provence (zdroj: Trachea)

S patinací získáváme originál!

Tak jako na světě nenajdeme dvě osoby se shodným otiskem prstu, nenajdeme ani dvě identicky stejná patinovaná dvířka. Ruční výroba nám totiž zajišťuje naprosté originály!

Publikováno: 14.06.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Příjemně šedavý nádech dřeva, který vzniká dlouhodobým působením intenzivního sluníčka a deště… i takto může vzniknout oblíbený opotřebovaný či postaršený povrch na nábytku evokující pohodové středomořské klima. Ale proč čekat tak dlouho? K dispozici totiž máme patinaci!

„Zpracování nábytkových dvířek pomocí metody patinace nám umožňuje otevřít dveře do minulosti a dosáhnout realisticky opotřebovaného vzhledu dvířek. Díky využití moderních materiálů dokážeme jejich podobu přenést klidně i o několik desítek let zpátky,“ uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

A co stojí za vznikem realistické imitace opotřebení? Zlaté české ručičky! „Patinace vzniká nanesením speciálně namíchané barvy na foliovaný povrch – v případě varianty patinace Provence se jedná o dekor folie modřín latté a další barevné provedení je možné v odstínech zelené, fialové, cappuccino, hnědé a šedé. Barva je poté ručně stírána, přičemž částečně zůstává ve struktuře folie. Právě precizní ruční práce dovede přesně a přirozeně napodobit stárnutí přírodních materiálů a dělá z každého dvířka jedinečný kus,“ vysvětluje pan Dusík a dodává: „Dvířka jsou díky foliovanému povrchu chráněna před pronikáním vlhkosti a zanášením špíny, protože nejchoulostivější místo dvířek – přední hrana – je folií zcela obepnuto a jediný spoj tak vzniká na jejich zadní straně.“

Kouzlo postrašeného patinovaného povrchu je skutečně v jeho originálnosti, a to ať už vzniká přirozeně nebo na bázi moderních výrob, které neuberou na kráse, ale přidají na odolnosti.