Zpět 7 fotografií
Kuchyňská dvířka (zdroj: Trachea)

Ochlaďte horké dny bílou

Ve sluncem prozářených letních dnech toužíme po jediném – najít místo, kde se zchladíme a osvěžíme. Povzbuzením a vzpruhou nemusí být jen zmrzlina či studená sprcha, ale  i barvy kolem nás, třeba tóny čerstvě napadaného sněhu. Obklopte se zářivě bílou v interiéru a vytvořte ze svého domova osvěžující místo…

Publikováno: 02.06.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Ledově bílá oáza

Po příchodu domů z rozpálených ulic bude vstup do předsíně zahalené do bílé působit jako balzám. Nebojte se svěžím odstínem vymalovat celé stěny a využít ji i na interiérové dveře. Mrazivým třpytem se zaskví dveřní křídlo s povrchem z bíle lakovaného skla. A jak ho na dveře dostat? „Stačí si pořídit dveře s hliníkovou konstrukcí – MASTER, které může nejen nést na svém povrchu chladivě bílé sklo, ale může dosáhnout i atypických rozměrů, a to v otočné i v posuvné variantě. Bělostná dveřní plocha se tak může tyčit až výšky přes tři metry jako horský ledovec,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., českého výrobce designových dveřních systémů.

Uchopte bílou

I drobné detaily v bílém provedení umí vnést do interiéru příjemný svěží vítr. Dveřní kování se sněhobílou výplní na vás dýchne ledově ochlazující atmosférou při každém otevření dveří. „Designovou dveřní kliku MAXIMAL může zdobit výplň z bílého skla, které se dokonale snoubí s rámečkem z lesklého chromu,“ uvádí Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování, a dodává: „V případě tohoto ledového kousku se opravdu nemusíte obávat, že by vám roztál. Kvalitní vnitřní mechanismus i kvalita použitých materiálů přináší kování dlouhou životnost.“

Lakované osvěžení

Do koupelny v létě míříme především za sprchou, která má za úkol jediné – ochladit nás. Koupelnový nábytek opatřený sněhobílým povrchem ještě umocní osvěžující pocit, který sprchováním získáme. „Aby bílá plocha ve vysokém lesku opravdu bez poskvrnky zářila, je důležitá kvalita provedení povrchu. Lakovaný nábytek řady Q MONO se může pyšnit nejen dokonalou hladkostí povrchu, ale také vysokou odolností vůči vodě a vlhkosti,“ říká Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas v.d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku, a dodává: „Lehkost a svěžest bělostných skříněk podtrhuje jejich závěsné provedení, díky kterému skříňky vypadají jako ledové kry plující po moři.“

Bílá chladí i hladí

Ledovou krásu bílého odstínu vpusťte bez váhání i do vaší kuchyně, třeba v trendy matném provedení, které vás ohromí svou jemností a sametovou hebkostí. „Nábytková dvířka v provedení T.acrylic mat jsou nejen módní záležitostí, ale každá hospodyňka zajisté ocení eliminaci ulpívání nepěkných otisků prstů díky kvalitní povrchové úpravě. Ledově bílá jemnost tak bude bez poskrvnky,“ uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího  výrobce nábytkových dvířek na českém trhu.

Náš tip – Aby chladivě bílá dvířka nepůsobila fádním dojmem, nechte si je opatřit decentním frézovaným motivem, který připomíná jemné ledové kresby na oknech.

Výzdoba, která bílou neruší

Rádi se obklopujete rodinnými fotografiemi, ale dřevěné rámečky se do vašeho bíle laděného interiéru příliš nehodí? Pak to zkuste moderněji s LikeFotem! Fotografii si nechte jednoduše zalaminovat pod odolné bezpečnostní sklo a žádné rámečky už nebudou rušit vaše ledově bílé království.

Náš tip – Nechte se s rodinou vyfotografovat na bílém pozadí, pak bude obrázek ještě lépe korespondovat s bělostně chladivým zařízením interiéru.

Bílá chladí dvakrát

Ukrýt se před žhnoucími letními paprsky může být v horkých dnech nelehký úkol. Vhodně zvolená stínící technika do vašich oken pomůže zpříjemnit klima v interiéru. A i v tomto případě vsaďte na chladivě bílý odstín! „Screenové clony do oken jsou vyrobeny ze speciální tkaniny, jejíž barevnost je nabízena v široké škále světlých i tmavých tónů,“ uvádí pan Radek Havelka, obchodní ředitel značky MINIROL, která se výrobou okenních screenů zabývá, a doplňuje: „Hlavní předností screenů je jejich ochrana interiéru proti přehřívání při současném zachování světla v místnosti. Za slunečných letních dnů tak mohou snížit teplotu v místnosti až o několik stupňů, a přitom i ve zcela zataženém stavu zachovají interiér příjemně prosvětlený.“

Pozvěte do interiéru bílé odstíny, které vás ochladí i v tom nejrozpálenějším letním dni a vychutnejte si jejich ledovou krásu. 

Materiály vznikly s přispěním společností Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz, LikeFoto, www.likefoto.cz, Minirol, www.minirol.cz, M&T, www.kliky-mt.cz, a Trachea, www.trachea.cz.