Zpět 2 fotografie
Vizualiazce přístavby

HSF System staví domov pro seniory v Dačicích

Kompletní rekonstrukci a přístavbu jednoho z pavilonů zahájila v areálu Dačické nemocnice společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. Projekt v hodnotě přesahující 90 mil. Kč bude dokončen na konci letošního roku. Investorem je Jihočeský kraj. Objekt bude sloužit jako pobytová sociální služba domov pro seniory.

Publikováno: 02.06.2017
Rubrika: ,
Autor: (red)

Rekonstrukce starších nevyhovujících objektů je jednou z cest, kterou se chce společnost HSF System v budoucnu ubírat. „Prostoru pro nové objekty ubývá. Je ale stále velké množství staveb, které jsou zanedbané a neslouží původnímu účelu. Jde o projekčně i stavebně náročnější akce, což vyžaduje vysokou odbornou kvalitu,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

S náročnými úkoly se musí stavaři poprat i v Dačicích. Už samotný účel objektu, tedy bydlení pro seniory s odpovídajícím servisem a službami, přináší celou řadu neobvyklých technických řešení tak, aby projekt vyhověl veškerým legislativním požadavkům na stavby tohoto typu. Stavaři mají velmi omezený manipulační prostor a musí zohlednit i to, že stavba probíhá v areálu nemocnice, ve které probíhá obvyklý provoz.

V Dačicích si stavaři vzali na pomoc celou řadu moderních technologií. Upozornil bych určitě na bezvýkopovou sanaci stávající kanalizační sítě, provedení difuzních clon ve stávajícím zavlhlém objektu, použití moderních betonářských prvků v monolitických konstrukcích a v neposlední řadě nosnou konstrukci střechy z viditelných lepených dřevěných vazníků. K náročným konstrukcím patří rovněž velkoformátové prosklení částí fasády a skleněné konstrukce zábradlí a paravánů,” přibližuje ty nejdůležitější prvky ředitel HSF System Jan Hasík.

Dokončení stavby se plánuje na prosinec letošního roku. Místo v něm najde 78 seniorů.