Zpět 3 fotografie
Bytový dům KLR@Plzeň (zdroj: Trigema)

Bytový dům KLR@Plzeň zahajuje stavbu

Plzeňský kraj patří podle analýz k těm, kde se v prvním čtvrtletí tohoto roku prodal čtvrtý nejvyšší počet nových bytů z celého Česka. Nepřekvapí proto ani, že právě zde společnost Trigema zahajuje výstavbu svého prvního regionálního projektu, kterým je bytový dům CHYTRÉ BYDLENÍ KLR@Plzeň. 

Publikováno: 03.05.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Na pozemku, kde KLR@Plzeň vyroste, již proběhla pilotáž. Po ní bude postupně následovat hloubení stavební jámy a další příprava základů budovy. Šestipodlažní dům je navržený v půdorysu ve tvaru L. Kratší část objektu, která bude směřovat k ulici Kollárova, pak bude pětipodlažní. Poslední patro bude přitom ustupovat mírně do pozadí. Hrubá stavba by měla být dokončena na jaře příštího roku a celková výstavba pak v létě. Budova bude v energetické třídě B. Stavební práce má na starosti společnost Trigema Building.

„V průběhu prvního čtvrtletí patřila Plzeň a okolí z pohledu celého Česka k regionům, kde se prodalo po Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji nejvíce nových bytů. Hlad po bydlení je v západočeské metropoli relativně velký,“ uvedl Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

V bytovém domě KLR@Plzeň lze najít všechny typy bytových jednotek, od malometrážních 1+kk až po dva velké byty 4+kk. Díky tomu, že dům vychází z konceptu Chytrého bydlení, bude mít například plastová okna s trojskly nebo možnost tepelné rekuperace. Dochází tak k ohřevu čerstvého vzduchu vzduchem odpadním a zamezuje se tak tepelným ztrátám vzniklým větráním. Při stavbě se využijí moderní ekologické materiály a pracovní postupy.

„V současnosti je prodána zhruba čtvrtina všech bytů, které nabízíme. Předpokládáme, že majitelé bytů se sem budou moci nastěhovat již během léta příštího roku,“ dodává Soural.

Dům KLR@Plzeň se bude nacházet v širším centru Plzně, jen několik málo desítek metrů od centrálního autobusového nádraží a zhruba deset minut pěšky od samotného středu města. V  blízkosti je navíc také například obchodní centrum Plaza.

Další informace naleznete na www.klr-byty.cz.