Zpět
Fólie RENOLIT (zdroj: RENOLIT)

Dejte oknům solární štít!

Také jste už v letních měsících zažili řádně ohřátý okenní rám? Že se vám okenní rámy dokonce zkroutily? Stav, který rozhodně není v pořádku, ale zároveň situace, která vůbec nemusela nastat. Výrobci oken totiž dnes používají folie RENOLIT EXOFOL, které oknům dodávají solární štít.

Publikováno: 19.04.2017
Rubrika:
Autor: (red)

„Výhody tzv. Solar Shield Technology ocení především tmavé dřevodekory nebo tmavé barvy s extrémními absorpčními schopnostmi. Zvýšená absorpce tepla může vést k nežádoucímu změkčování okenního profilu a tím dochází k jeho postupné nežádoucí destrukci. Snahou je tedy tuto zátěž minimalizovat a zabezpečit, aby teplota profilu nepřekračovala 60 °C. A to je přesně role pigmentu ve folii RENOLIT EXOFOL. Tvorba tepla v profilu je redukována o více než 10 °C. Odrážení infračerveného záření nechrání pouze fólii samotnou, ale i vrstvu lepidla a rovněž profil, a to bez ohledu na to, zda je vyroben z bílého nebo tmavého plastu,“ uvádí Ladislav Csanda, ředitel RENOLIT Tábor s.r.o., která je českým dodavatelem tohoto provedení exteriérových folií.

Většina oken je orientována právě na strany s maximem slunečního svitu, a proto se při nákupu tohoto pevného stavebního prvku rozhodně vyplatí zajímat se o moderní technologie prodlužující životnost okenních rámů.