Zpět

Bezpečnost za sklem

Na dveře nám klepe letní počasí a bohužel statisticky častěji i nezvané návštěvy. V letních měsících počet krádeží v domech i chatách značně stoupá. Pokud chcete svůj dům dobře zabezpečit a zároveň prosvětlit, pak jsou skvělou volbou prosklené bezpečnostní dveře.

Publikováno: 28.04.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Ano i bezpečnostní dveře mohou být prosklené. Vlastně se od klasických bezpečnostních dveří kromě materiálu vůbec neliší. Vyrábějí se například v 3. bezpečnostní třídě, přičemž jsou stejně odolné vůči vloupání i nepřízni počasí. Časté předsudky o nebezpečí rozbitého skla a překonání těchto dveří, bychom rádi uvedli na pravou míru a naopak zdůraznili některé zajímavé výhody prosklených dveří.

Zesvětlení prostor

Jako velkou zcela jasnou výhodou je prosvětlení a optické zvětšení prostor za dveřmi. Světlo se dostane i do těch nejtemnějších koutů. Tím nejen, že ušetříte náklady spojené s osvětlením, ale prostor bude vypadat moderně a na malbu stěn můžete použít i sytější odstíny.

Variabilita materiálu

Tak jako u výplně klasických bezpečnostních dveří máte na výběr i u prosklených dveří z více variant. „Jeden z nejvhodnějších typů skel, je sklo kalené. Je obvykle vyráběno v tloušťce 8-10 mm a je vypalováno ve speciálních pecích, kde vydrží žár až 700°C,“ říká odborník bezpečnostních dveří Sherlock Pavel Hiršl.

Takto vypálené sklo je dále designově upravováno podle přání zákazníka. Samotné sklo lze kombinovat s dřevěnými či ocelovými prvky. Skleněné tabulky poté mohou být barevně upravovány a ryty do různých vzorů. Navíc na kalené sklo už není potřeba dávat bezpečnostní fólie, je samo o sobě odolnější než obyčejné zpevněné sklo.

Bezpečnostní úprava skla při případném rozbití

Kalené sklo je běžnými způsoby prakticky nerozbitné, to znamená, že pokud byste o sklo hodili předmět, sklo se neroztříští. Pokud máte ale i tak obavy z toho, že by se nějakým nedopatřením rozbilo a vaše dítě či mazlíček by přišli k úrazu, tak se opravdu nemusíte obávat.

„Díky bezpečnostní úpravě kalených ESG skel, dojde při jejich roztříštění k rozpadu na malé kousky, které mají oblé hrany. Podobná skla se používají například v automobilovém průmyslu, kde jsou designovány tak, aby došlo i při nárazu ve vysoké rychlosti k minimálnímu poranění,“ dodává Pavel Hiršl.

Tepelná a zvuková izolace

Poslední dosud nezmíněnou výhodou je tepelná a zvuková izolace, která souvisí se samotným sklem. Sklo má dobré tepelně izolační vlastnosti a pohlcuje zvuk lépe než například dřevo.

Přestože bývají prosklené bezpečnostní dveře často podceňovány, přinášejí kromě bezpečnosti svým majitelům i některé nesporné výhody. Sami o sobě pak mohou být zajímavým designovým prvkem, který osvěží vaše obydlí.

Skleněné dveře Sherlock