Zpět 2 fotografie
okna PROGRESS (zdroj: DAFE-PLAST)

Skleněná vlákna pro mimořádnou pevnost a izolaci oken!

Vynikající tepelně-izolační vlastnosti a vysoká pevnost… to vše a ještě mnoho dalšího nabízí okna PROGRESS s kvalitním plastovým profilem vyrobeným koextruzí PVC a materiálu obsahujícího skleněná vlákna!

Publikováno: 16.02.2017
Rubrika:
Autor: (red)

„Na výrobu profilu GENEO® se používá unikátní kompozitní materiál RAU FIPRO® se skleněnými vlákny, která mu dodávají velmi vysokou pevnost a stabilitu. Konstrukci oken tak není třeba v běžných rozměrech doplňovat těžkými ocelovými výztuhami, které jinak významně zhoršují tepelně-izolační vlastnosti, což přináší nesporné výhody zejména v oblasti tepelných úspor,“ říká Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel firmy DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken, a doplňuje: „Díky použitému materiálu v kombinaci se šestikomorovou konstrukcí a stavební hloubkou 86 mm tak mohou okna dosáhnout velmi nízké hodnoty součinitele tepelného prostupu Uf až 0,765 W/m²K. Vysoká izolační schopnost okna může být navíc doplněna vynikajícími parametry v oblasti zvukového útlumu, který se pohybuje se speciálním zasklením až na hodnotě 47 dB.“

Kromě zajímavých praktických vlastností však okna PROGRESS v provedení ALU zaujmou i svými estetickými kvalitami. Na okenních profilech je totiž z vnější strany umístěna hliníková obložka, která dodává oknu exkluzivní design, který je tak typický pro moderní hliníková okna. „Hliníková obložka může být povrchově upravena eloxováním nebo opatřena jakoukoli barvou ze vzorníku RAL, popř. lakována speciálními práškovými barvami s metalickým nebo strukturálním efektem, díky čemuž umožňuje všem architektům a designérům sladit okno s celkovým vzhledem domu,“ informuje dále Ing. Miroslav Culka.  

Více informací naleznete na www.dafe.cz.