Zpět

SAPELI startuje studentskou soutěž „Dveře roku 2042“

Studujete vysokou školu? Baví vás bytový design a architektura? Pak právě pro vás je určena soutěž „Dveře roku 2042“, kterou 15. února 2017 spouští společnost SAPELI, největší český výrobce dveří a zárubní. Jaký je soutěžní úkol? Navrhnout, jak budou vypadat dveře v roce 2042, a svůj návrh spolu s požadovanými údaji zaslat do 15. června 2017 na soutez@sapeli.cz. O vítězích rozhodne odborná porota, těšit se můžete na velmi atraktivní ceny včetně finanční odměny.

Publikováno: 16.02.2017
Rubrika: ,
Autor: (red)

„Společnost SAPELI letos slaví 25leté výročí působení na českém trhu, proto jsme se rozhodli uspořádat tuto soutěž a požádat mladé lidi, které baví interiérový design a architektura, aby navrhli, jak si představují, že budou vypadat dveře za dalších 25 let,“ komentuje Pavla Mastná, marketingová ředitelka společnosti SAPELI, a dodává: „Jsme velmi zvědaví, jak se studenti vysokých škol s takovou futuristickou výzvou poperou a jak uvažují o budoucím konceptu dveří. Věříme, že tento tvůrčí způsob oslavy našeho jubilea bude pro obě strany zajímavou zkušeností.“

Princip soutěže

Přihlášení do soutěže je velmi jednoduché. Stačí svůj návrh spolu s požadovanými údaji zaslat emailem na soutez@sapeli.cz. Více informací včetně detailních pravidel je k dispozici na webových stránkách: https://www.sapeli.cz/navrhnete-dvere-roku-2042. Soutěž probíhá od 15. 2. 2017 do 15. 6. 2017. Vítězné práce budou vyhlášeny v září letošního roku.

O co se soutěží?

Pro výherce jsou připraveny atraktivní ceny – dvoudenní zájezd pro 2 osoby na veletrh Salone del Mobile 2018 v italském Miláně či zajímavé finanční odměny ve výši 10 000 Kč a 5 000 Kč. Kromě prvních tří míst byla vyhlášena i speciální kategorie – Dveře, které ihned vyrobíme. Vítěz tohoto ocenění se může těšit nejen na finanční odměnu ve výši 5 000 Kč, ale i prezentaci svého návrhu a skutečně vyrobených dveří na veletrhu For Arch 2017.

Složení odborné poroty

Jednotlivé soutěžní práce ohodnotí osmičlenná odborná porota tvořená z architektů, interiérových designerů, stejně jako dlouholetých příznivců a milovníků těchto jedinečných oborů. Konkrétně se jedná o Mgr. Petra Tschakerta – ředitele Institutu bytového designu a pořadatele kongresu Living Forum, MgA. Marcelu Steinbachovu, PhD. – držitelku ceny Architekt roku 2016 a zakladatelku spolku Kruh, MgA. Petra Novagua – designéra a zakladatele studia NOVAGUE DESIGN, Ing. Lucii Barešovou a MgA. Halku Freidingerovou – vítězky soutěže Interiér roku 2015 v kategorii Soukromý interiér – novostavba a zakladatelky studia In2, Ing. arch. Zuzanu Sankotovou Morávkovou – architektku a odbornou redaktorku časopisu ERA21 a Markétu Klocovou – šéfredaktorku titulů Můj dům, Rodinný dům, Moderní byt, Bydlení a internetových magazínů Mujdum.cz a Modernibyt.cz. Jedno z míst v porotě má také zástupce společnosti SAPELI, konkrétně Pavla Mastná, marketingová ředitelka.

Společnost SAPELI je v současnosti největším českým výrobcem interiérových dveří a zárubní. Od roku 1993 vyrobila již téměř 3,5 milionů dveří, a to jak interiérových, tak vstupních a bezpečnostních. Mimo Českou republiku úspěšně působí na Slovensku, v Rakousku a Německu.

Dveře roku 2042

Dveře roku 2042