Zpět

Kdy koupit nemovitosti? Teď! Ceny hypoték totiž půjdou nahoru

V roce 2016 dosáhly hypotéky svého minima. Nové regulace však nastartovaly růst jejich cen opět nahoru. Předpokládá se, že tento trend bude dále pokračovat. Pokud nechcete při nákupu nemovitosti zbytečně přeplácet za hypotéku, kupujte co nejrychleji.

Publikováno: 24.02.2017
Rubrika: ,
Autor: (red)

Minimálně 2 %

Poskytovatelé hypotečních úvěrů byli donuceni v rámci nového zákona o spotřebitelských úvěrech k tomu, aby podmínky předčasného splacení byly výhodnější. To však může znamenat komplikace a vyšší náklady pro banku. To logicky znamená, že aby se jim to vyplatilo, šly ceny nahoru. Stalo se tak víceméně u všech poskytovatelů najednou. Stále je však možné sehnat hypotéku s poměrně přijatelnou úrokovou sazbou okolo 2 %.

Kdo vám poradí s výběrem hypotéky?

Při nákupu nemovitosti je často složité vyřešit financování. Je dobré obrátit se na někoho, kdo s tím má zkušenosti. Poradit vám může zaměstnanec banky nebo realitní makléř. Vyzkoušeli jsme, jak nám poradí makléř z realitní kanceláře Pubec. Byli jsme velmi spokojeni, když nám bylo nabídnuto několik řešení, která byla nejvíce výhodná právě pro náš případ. Pokud si tedy nejste jistí, pojistěte si nákup bytu v Plzni výběrem správného financování na základě rady od povolené osoby.

Jaké jsou další možnosti financování nemovitosti

Kromě klasického financování bankovní či nebankovní hypotékou je možné využít i financování úvěrem ze stavebního spoření. Pro využití této půjčky je zapotřebí mít minimálně dva roky vedený spořicí účet a mít na něm naspořenou určitou procentuální částku, od které se bude odvíjet maximální výše úvěru. Tento způsob financování se hodí jak pro nákup bytu, ale i pro koupi domu v Plzni, kde makléři hlásí zvýšený zájem o tento styl financování.