Zpět

Lze vytápět rodinný dům jen za několik tisíc ročně? Unikátní česká technologie iClima vám to umožní!

Přemýšlíte o novém systému, který by řešil topení, ohřev teplé vody a současně i klimatizaci? Připadá vám, že všechna řešení, která využívají pouze elektřinu nebo plyn, mají neúnosně drahý provoz? Chcete, aby váš nový systém byl úsporný, perspektivní i v dlouhodobém časovém horizontu a obstál i z pohledu ekologie? Pak využijte možností, které vám nabízejí tepelná čerpadla a chytré řešení iClima.

Publikováno: 19.12.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Tepelné čerpadlo má minimální provozní náklady

Uveďme si malý příklad a počítejme; rodinný dům s tepelnou ztrátou 7kW je obývaný čtyřčlennou rodinou, která svítí, vaří, topí a používá teplou vodu. Jaké má možnosti a kolik zaplatí za energie? Při využití tepelného čerpadla, které je používáno na vytápění a ohřev teplé vody, ušetří naše modelová rodina po 7 letech provozu oproti zemnímu plynu 130 tisíc korun a 180 tisíc oproti přímotopu. Navíc, je třeba brát na zřetel, že cena tepelných čerpadel stále klesá a naopak státní dotace na systémy, které využívají pro vytápění tepelná čerpadla, jsou stále významnější a dnes již uhradí polovinu pořizovacích nákladů. Návratnost investice u tepelných čerpadel je tak udávána u novostaveb do 5 let, u starších domů okolo 6 let a stále se zkracuje.

iClima, tip na unikátně řešený systém s tepelným čerpadlem

Když se rozhodnete pro tepelné čerpadlo, budete stát před dalším důležitým úkolem. Vybrat si dodavatele a nejefektivnější řešení. Při hledání jsem narazil na jedno velmi zajímavé, které mě zaujalo svojí komplexností. Unikátní systém iClima, jež díky modernímu tepelnému čerpadlu s vysokým topným faktorem, kapilární síti, která je instalována v podlaze, stěnách a stropu a solárním panelům, jde s provozními náklady skutečně na minimum. Roční náklady na vytápění, ohřev teplé vody a klimatizaci jsou jen několik tisíc korun a pohybují v cenové relaci mobilního tarifu. iClima umí ušetřit na provozních nákladech oproti klasickému vytápění až 98 %.

Jestli chcete skutečně minimalizovat provozní náklady, kontaktujte společnost iClima a jistě se dozvíte více.