Zpět 4 fotografie

Jubilejní konference Dřevostavby v praxi přilákala více než 300 účastníků

Generálním partnerem letošního 10. ročníku byl Rigips. Hlavní téma setkání byly akustika a vzduchotěsnost montovaných domů.

Publikováno: 07.11.2016
Rubrika:
Autor: (red)

V srdci Vysočiny, nedaleko Bystřice nad Pernštejnem, se sešlo přes 300 odborníků na dřevostavby, aby si vyslechli přednášky o nejnovějších trendech. Nechyběly praktické workshopy, kde si účastníci vyzkoušeli různé postupy, diskutovali o problematice do hloubky a podělili se o své zkušenosti.

Konferenci pořádal Dřevoportál s Rigipsem jako generálním partnerem. V hlavním přednáškovém sále i na komornějších workshopech vystoupila celá řada odborníků nejméně ze tří divizí společností Saint-Gobain: Rigipsu, Weberu či Isoveru. Dále vystoupili odborníci ze společnosti Dörken a další.

Konferenci zahájil předseda Asociace dodavatelů montovaných domů Vratislav Blaha, který zdůraznil, že asociace mimo jiné bojuje proti předsudkům: “Děda měl dům z cihel, táta měl dům z cihel, tak proč já dřevostavbu?” parafrázoval otázku mnohých: “Podporujeme především vysokou kvalitu dřevostaveb,” dodal Vratislav Blaha při zahájení. Asociace prosazuje materiály, které jsou na přírodní či ekologické bázi.

Rostoucí trh

Podíl dřevostaveb na trhu rodinných domů byl v České republice vloni 13,4 procenta. I když trend je vzrůstající, stále zaostáváme za zeměmi západní Evropy, kde nám příkladem může být sousední Rakousko. Žebříčku vévodí Švédsko s 90 procenty, které je zároveň kolébkou dřevostaveb.

Tohoto potenciálu chce využít i Rigips jako přední výrobce a dodavatel sádrokartonu na českém trhu. Společnost má k dispozici speciální manuál pro montáž sádrokartonových systémů do dřevostaveb, kde popisuje návody pro montáž stěn, stropů, podlah i podkroví. Rigips tak na konferenci prezentoval své produkty pro dřevostavby určené. Těmi jsou hlavně desky RigiStabil a Rigidur spolu s veškerým příslušenstvím pro montáž.