Zpět 2 fotografie

Do lišty, nebo na lanko?

Screenová clona poskytuje oknům chytré zastínění, díky kterému docílíte jemně prosvětleného interiéru, který se však zbytečně nepřehřívá. Materiál clony je tvořen ze skelných nebo polyesterových vláken potažených vrstvou PVC. Málokdo ovšem tuší, že u tohoto systému zastínění můžete volit z několika variant bočního ukotvení.

Publikováno: 25.11.2016
Rubrika:
Autor: (red)

„První volbou může být varianta CABLESCREEN, u které je návin lišty posouván po nenápadném nerezovém lanku. Jedná se o elegantní a subtilní variantu, která poskytuje čistý a ničím nerušený výhled z okna,“ vyjmenovává výhody Radek Havelka, obchodní ředitel za značku Minirol.

„Pokud zvolíte jinou variantu, a to s boční vodicí lištou – LOCKSCREEN či ZIPSCREEN, získáte zastínění, které je právě díky liště více stabilní a extrémně odolné proti poryvům větru. Navíc clona při plném zatažení slouží jako plnohodnotná protihmyzová síť,“ uzavírá hlavní rozdíly v bočním kotvení Radek Havelka.

Vybírat boční kotvení tedy můžete ve své podstatě podle svého estetického cítění a podle požadavků na odolnost a funkčnost screenového stínění. Při jakémkoli výběru ale máte jistotu, že clona zkrotí horké sluneční paprsky a zanechá pouze světlý interiér s příjemnou teplotou.