Zpět 2 fotografie

Budiž stín! Nebo tma?

Výběr správného okenního zastínění zvýší funkčnost vašich oken. Ale z čeho vybírat, aby stínění posloužilo přesně tak, jak má? Volit můžete mezi screenovou clonou a předokenní roletou.

Publikováno: 09.11.2016
Rubrika:
Autor: (red)

„Základní rozdíl, který nám může při výběru typu stínění pomoci, je účel, pro který okenní prvek volíme. Můžeme interiér totiž zastínit anebo zcela zatemnit. Pokud si přejeme sluneční paprsky v interiéru pouze zkrotit, řešením je screenová clona. Je složena z polyesterových nebo skelných vláken potažených vrstvou PVC. Tento sofistikovaný materiál screenu paprsky filtruje tak, že propustí světlo, teplo však odrazí. Výsledkem je prosvětlený interiér s příjemnou teplotou i v horkých dnech,“ uvádí pan Radek Havelka, odchodní ředitel za značku Minirol.

Naopak předokenní lamelová roleta ideálně poslouží v případech, kdy si přejeme v interiéru úplnou tmu. „Jde o řešení, které se hodí například při nočním světelném smogu. Spuštěná roleta absolutně zamezuje průniku světla, dále také zvyšuje izolaci okna a to nejen tepelnou, ale i zvukovou,“ uzavírá pan Radek Havelka.

Správně zvolená stínicí technika vám bude poskytovat komfort v interiéru po celý rok, dostatečná pozornost při výběru jejího typu se tedy vyplatí!