Zpět

Vytvořte si ze svého bytu dokonalou oázu pohody

Zařizujete si byt a váháte nad tím, jaká výbava bude praktická a přitom designérsky dokonalá? Měli byste dokonale sladit obojí, aby se vám dobře bydlelo, a zároveň jste byli se zařízením bytu spokojení z estetického pohledu. Nezapomeňte také na to, že byt je centrem, kde se setkává celá rodina. Měl by proto tvořit místo, kde se všichni budou cítit dobře.

Publikováno: 13.09.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Sedačka jako místo setkávání

Skvělým místem, kde se rodina může den co den potkávat a povídat si, jsou komfortní sedací soupravy. Vždy tvoří střed interiéru. Dominují celému pokoji a dodávají mu styl. Z jakých sedacích souprav můžete vybírat?

  • Rohové soupravy
  • Soupravy ve tvaru U
  • Pohovky

Hodí se ale i křesla nebo lenošky. Mnohdy také sedací souprava poskytne v případě potřeby i komfortní lůžko pro návštěvu. Díky tomu se sedací souprava stává polyfunkčním kouskem nábytku.

Krb přinese teplo domova

Teplo domova pomohou vytvořit tradiční krby. Plamen za sklem nejenom dokáže v obývacím pokoji zajistit dokonalou romantiku, ale navíc také odevzdáním tepla do ústředního topení nebo zásobníku teplé užitkové vody vám krbové vložky poskytnou další službu. Budete díky nim mít i zásobu teplé vody a teplo v celém bytě. Můžete také volit z různých typů krbů, například sálavé krby a pece, teplovodní vložky a kachle. Vyberete si tak způsob topení, který bude vyhovovat vašim potřebám. Někdo například preferuje sálavé topení, které je velmi úsporné, protože teplo se uvolňuje řadu hodin a v místnosti se udržuje stabilní teplota.

Zajistěte si soukromí pomocí rolet

K útulnosti a teplu v místnosti vám ale nejspíš chybí ještě jeden prvek – dokonalé soukromí. Je třeba zakrýt okna, aby nikdo zvenčí nerušil vaši rodinnou pohodu, k tomu vám pomohou dekorační římské rolety. Navíc tvoří i velmi zajímavý designový prvek v interiéru.