Zpět 8 fotografií

Šedá jako myš? Tak to už dávno neplatí!

Trendy nábytkových veletrhů hovoří zcela jednoznačně – šedá do interiéru prostě patří! Je na čase se na tuto – pro někoho nevýraznou a nudnou barvu podívat novýma očima.

Publikováno: 08.09.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Šedý jako beton!
Není třeba si hned představovat dělníky betonující základy domu. Sice vodu si ponecháme, ale písek a cement oželíme… Řeč je o novém dekoru, který pomalu začíná ovládat i koupelny. „Vzhledem k vlhkému prostředí, které je s koupelnou všeobecně nejvíce spojované, je betonový laminát tou ideální volbou pro koupelnový nábytek, protože je vůči útokům vody imunní,“ říkáIng. Zdeněk Blažek, manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku. Skříňky ve světle šedém betonovém provedení jsou výbornými parťáky, kteří nechají naplno v koupelně vyniknout zrcadlům či umyvadlům.

Jeden za všechny… všichni za šedou!
Kdo dává přednost jednotnému stylu v interiéru a nechce se trápit laděním každého detailu, jsou pro něj ideální volbou povrchy, které lze použít na více místech v interiéru. Ukázkou je opět šedý dekor, a to dřevodekor Driftwood. „Laminátový povrch Driftwood je odolný proti běžnému provozu domácnosti, a proto je jeho využití možné nejen na podlaze, ale i na obkladu stěn, či dveřích,“ vysvětluje pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a zárubní a doplňuje: „Dveře SIMA, na kterých našel Driftwood své uplatnění, jsme navíc využili ve verzi 3D, která v úpravě SOLO 3D dokáže věrně imitovat skutečnou strukturu dřeva, a to včetně opravdových suků.“ V takto sladěném prostředí domácnosti skutečně platí mušketýrské zvolání: „Jeden za všechny… všichni za jednoho!“

X-odstínů šedé ve skle
Šedá má u skla více podob… mezi ty nejsvětlejší patří pískované dekory, které jsou lehkým nádechem holubí šedi a interiéru připomínají lehkou eleganci skleněné krásy s vysokou pevností. „Pískované sklo patří k tradičně nejoblíbenějším variantám interiérového skla. Pískování má lehce šedobílý nádech a ten je v kombinaci s čirým sklem opravdu nadčasovou záležitostí pro jakýkoli interiér,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá produkcí skleněných dveří a designových dveřních kompletů.

Ale pískováním šedá u skla rozhodně nekončí, další rozměr jí totiž dávají originální dveře s hliníkovou konstrukcí – dveře MASTER. „Hliníkový rám nám na rozdíl od dřevěného umožňuje opláštění rozmanitými materiály o síle 4 mm. Tak proč nevyužít třeba skleněnou desku podbarvenou do šedého odstínu. A navíc, díky hliníkové kostře nám tyto dveře narůstají do závratných výšek končících na 3,7 metrech. A zkuste pak o těchto dveřích říct, že působí jako nenápadná šedá myš,“ s úsměvem glosuje pan Petr Paksi.

Perleťové maskování
Pro dveřní kování je šedá jako stvořená! Jemná elegance tohoto odstínu nenápadně splývá s okolím a může tak podpořit celkový nádech vašeho interiéru bez zbytečného strhávání pozornosti. „Kolekce MAXIMAL v sobě kombinuje mat kovu na těle kliky a perleťově šedou v její výplni,“ říká pan Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování. Vzhledem k vysoké kvalitě vnitřního mechanismu kování a neutralitě šedého odstínu tak máte jistotu, že jste zvolili nadčasový doplněk pro vaše dveře, kterému nenápadnost vyloženě svědčí!

Šedý wolfram nebo Londýn!
Nábytek je pro šedou barvu doslovný ráj. „Jde o odstín, který se dobře kombinuje s čímkoli, a proto pokud šedou zvolíme na nábytek, ten je pak možné spojit s jakýmkoli dalším barevněji výrazným vybavením interiéru, anebo drobnými doplňky v bláznivých barvách,“ říká pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek. Výrobci nábytku pak už jen řeší, jakými názvy označit širokou paletu jednotlivých tónů šedé, aby se od sebe lehce odlišily…

Šedá je garde pro hliník, okna nevyjímaje!
Hliníková okna jsou maximální trendovou záležitostí a šedá barva je s nimi neodmyslitelně spojena. Jejich vyšší pořizovací cena však může být mnohdy překážkou v naší cestě za exkluzivním designem. „Ideálním řešením proto často bývá řada oken PROGRESS ALU, která kombinuje vzhled hliníkových oken a ekonomickou dostupnost oken plastových. Tajemstvím je vnější hliníková obložka umístěná na umělohmotný okenní profil,“ říká Ing. Miloslav Culka, obchodní ředitel firmy DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken. Váš dům se tak může pyšnit nenápadným, ale přesto velmi luxusním šedým leskem hliníkového okna bez vysoké investice.

Šedá světlu necloní!
Nejen estetickou, ale i funkční vlastnost může mít šedá barva. „Pokud totiž pro venkovní stínící látkové rolety screen zvolíte šedou barvu, tak nikdy nebudete mít z interiéru černou tmavou místnost. V tomto provedení totiž screenové rolety sice odrazí teplo, ale světlo bez problémů propustí i v plně zataženém stavu,“ uvádí za značku Minirol pan Radek Havelka. Takové řešení je ideální například pro pěstování květin za velkými zasklenými plochami.

Necháte už šedou, aby ukázala, co umí?

Materiály byly připraveny ve spolupráci se společností DAFE-PLAST www.dafe.cz, Dřevojas www.drevojas.cz, J.A.P. www.japcz.cz, Minirol www.minirol.cz, M&T www.kliky-mt.cz, SOLODOOR www.solodoor.cz a Trachea www.trachea.cz.