Zpět 1 fotografie

Central Group dá na podzim do prodeje přes 450 bytů v pěti lokalitách

Více než 450 nových bytů v pěti pražských lokalitách a na doplnění několik rodinných domů v Praze. To je nová podzimní nabídka Central Group – největšího domácího rezidenčního developera. Pražský realitní trh oživí pokračování velkých úspěšných bytových projektů, jako jsou například Letňanské zahrady, ale i novinky v luxusním segmentu. V prodeji firma bude mít současně přes 800 bytů ve 12 lokalitách. S výjimkou Prahy 1 bude mít firma v nabídce byty ve všech ostatních pražských obvodech. Za celý letošní rok tak dá Central Group na trh více než tisícovku bytů.

Publikováno: 05.09.2016
Rubrika:
Autor: (red)

I v nabídce Central Group se již začíná projevovat nedostatek platných stavebních povolení, který způsobují úřady svým odmítavým postojem k nové výstavbě. Central Group tak v letošním roce prodá více bytů, než jich za stejnou dobu uvede na trh, což může způsobit do budoucna značné problémy. Za první pololetí Central Group prodal 712 bytů za 2,8 miliardy korun. Meziročně tak prodej vzrostl o 44 procent. „Ve druhém pololetí se již na pražském trhu může začít projevovat pokles, který způsobí nedostatek nových bytů v nabídce. Tristní přístup úředníků k povolování nové výstavby již také způsobil meziroční zvýšení cen nových bytů na trhu o téměř dvě desítky procent,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.

Společnosti Central Group se zatím daří nabízet dostatek bytů. V zájmu zachování dostatečné nabídky firma ale zařadí do prodeje například i luxusní projekt Rezidence Nad Vltavou v Holešovicích ve fázi výstavby, byť se v minulosti jednoznačně osvědčilo prodávat luxusní byty až po úplném dokončení stavby. Ti, kdo hodlají na bydlení vynaložit mnohamilionové částky, totiž chtějí v reálu vidět, do čeho své prostředky investují. „Povolování nových projektů je ale nyní v Praze u ledu. Za poslední čtvrtletí úřady vydaly stavební povolení jen pro 28 bytů pro celou Prahu,“ postěžoval si Kunovský.

Další luxusní projekty v barvách Central Group
Central Group vloni vstoupil do exkluzivního segmentu zařazením projektu Rezidence Park Nikolajka. A hned velmi úspěšně. V prodeji v tomto nejluxusnějším projektu firmy nyní zbývá méně než 40 procent bytů. Letos v tomto nejvyšším segmentu nabídku doplnil projekt v samém centru Prahy Rezidence U Muzea, kde se od poloviny dubna vyprodala již polovina bytů.

Nadstandardní segment představuje nově dokončený vlajkový projekt Residence Garden Towers, který je se 700 byty největší bytovou stavbou v Česku. Aktuálně zbývá 80 posledních bytů v nabídce. Prodejní rekord letošního roku představuje Rezidence Břevnovské centrum, která se začala prodávat v květnu, a za první měsíc se zde prodalo 40 procent luxusních bytů. Dnes v nabídce zbývá posledních 22 bytů.

Od podzimu budou moci zájemci o luxusní bydlení nově vybírat také ve dvojici projektů, které od sebe dělí jen řeka. Zatímco Rezidence Libeňské terasy přímo nad metrem Palmovka se 103 byty bude v listopadu již zcela dokončena, Rezidence Nad Vltavou naproti v Holešovicích se 114 byty jde do prodeje ještě ve fázi výstavby. Dokončena bude začátkem roku 2018.

V nabídce i nadále převažují byty středního segmentu
Základem nabídky Central Group je ale i nadále střední segment, tedy dostupné bydlení ve velmi vysokém standardu a v kvalitních lokalitách s dobrou dopravní dostupností a bohatou občanskou vybaveností. „Ve středním segmentu prodává Central Group asi 60 procent bytů,“ vysvětlil Kunovský.

Pokračování se tak dočká úspěšný projekt Letňanské zahrady, kde jde do prodeje poslední ze tří vyšších bytových domů v centru obytného souboru s celkem 87 byty. Situaci na trhu naznačuje i fakt, že z 87 bytů bylo hned v první den poté, co nabídku obdrželi předregistrovaní zájemci, zarezervováno 31 procent. V současnosti již je v prodeji devět komornějších viladomů a dvě výškové budovy s celkem 504 byty, z nichž více než 80 procent je již vyprodáno. Na nové byty se mohou těšit také zájemci, které v minulosti zaujal největší bytový projekt Metropole na Zličíně. Do prodeje společnost od 19. září nabídne 66 bytů ve třech nízkopodlažních domech. Celkem již v Metropoli vzniklo téměř 1800 bytů. Ten, koho zaujal projekt Nad Modřanskou roklí v Praze 4 – Kamýku, bude moci vybírat z dalších 83 bytů ve dvou bytových domech. V loňském roce zde bylo zkolaudováno 180 bytů.

Termín

Lokalita

Název projektu

Počet bytů

1. 9. 2016

Praha 9 – Letňany

Letňanské zahrady – věž E

87

19. 9. 2016

Praha 5 – Zličín

Metropole

66

1. 10. 2016

Praha 4 – Kamýk

Nad Modřanskou roklí II

83

1. 11. 2016

Praha 8 – Libeň

Rezidence Libeňské terasy

103

1. 11. 2016

Praha 7 – Holešovice

Rezidence Nad Vltavou

114

19. 9. 2016

Praha 10 – Pitkovice

RD Májovková

8