Zpět 2 fotografie

Po stopách dávné civilizace…

Střídmost až jednoduchost architektonického stylu a přitom ryzí praktičnost a funkčnost. To jsou hlavní znaky architektury mayských pyramid na východním pobřeží Yucatanu. A právě jimi je inspirována kolekce dveřního a okenního kování MAYA.

Publikováno: 03.08.2016
Rubrika:
Autor: (red)

„V blízkosti pyramidových velikánů neodoláte inspiraci. Pravidelné schodovité stupně pyramidové stavby vás dovedou až na samý vrchol, který slouží k mystickým a náboženským účelům. Lehce nadneseně řečeno – je to stejné jako u našeho kování. Také díky kvalitní designové stavbě kliky vystoupáte k velice pohodlnému otevření dveří. Byť materiálově jsme museli ustoupit z vápence, který pro kování není právě ideálním, ponechali jsme přesnost architektury těchto staveb u designu této modelové řady,“ uvádí s lehkou nadsázkou pan Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování a který dodává: „Dveřní kování Maya je vyrobeno z nejkvalitnějšího materiálu pro kování – masivní mosazi. Ta může zůstat buď v surové podobě, anebo s povrchovou úpravou – niklu, chromu nebo titanu, který je dnes v tmavých odstínech totálně trendovým povrchem!“ Kování MAYA je k dispozici v ucelené sérii – kování pro otočné i posuvné dveře, madlo či okenní klička.

Vezměte a vyzkoušejte, jak dávná civilizace vtiskává svůj duch do vzhledu dnešních výrobků… kování MAYA k tomu jednoduše vybízí. Více na www.kliky-mt.cz.