Zpět 5 fotografií

Letní La dolce vita

Ledová zmrzlina, horká káva, osvěžující koktejly, paprsky hřejivého slunce… není divu, že léto je pro mnohé synonymem La dolce vita – sladkého života. Pokud si jej nechcete užívat jenom během dovolených a letních večerů, ale i po celý rok, věnujte pozornost následujícím tipům, které vám pomohou proměnit vaše bydlení v La dolce vita.

Publikováno: 03.08.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Osvěžte se polárkou!
Polárkový dort zlehka se rozplývající za horkého letního dne na jazyku… tento chuťový zážitek snad nikdy nezklame. A právě taková je i bílá v interiéru. Svěží, povznášející a nadčasová barva, kterou můžete kombinovat téměř s čímkoliv, a nikdy vás přitom neomrzí. Dostat ji do svého interiéru můžete například s pomocí dveří POLAR v barvě polárního sněhu. „Lakované dveře POLAR lze umístit do téměř jakékoliv místnosti v interiéru. Díky trojvrstvému lakování, které brání průniku vlhkosti, se hodí zejména do koupelny, ale skvěle vám poslouží i v obývacím pokoji nebo v ložnici,“ pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, která patří k předním českým výrobcům interiérových dveří. Dveře POLAR navíc nemusí být jen hladké. „Vybrat si můžete i modely s vyfrézovanými drážkami, které mohou být horizontální nebo vertikální. A nechybí ani varianty s prosklením, díky kterému dostanete do místnosti více světla,“ doplňuje pan Martin Dozrál.

Provoňte interiér sladkou vanilkou!
Vůně vanilky je nesmírně uklidňující a podobně konejšivý účinek mají i jemné odstíny vanilkové barvy pojmenované právě díky své podobnosti s barvou vanilkového květu. Inspirujte se proto sladkou a uklidňující vanilkou i ve svém bydlení a přeneste ji například na nábytková dvířka! „Vanilkový dekor je dostupný jak v lesklé, tak i ve stále populárnější matné variantě,“ uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího výrobce nábytkových dvířek na českém trhu a doplňuje: „Kromě foliovaných dvířek je možné mít vanilkový odstín také na dvířkách s povrchem T.acrylic lesk, jenž se vyznačuje vysokou kvalitou a odolností. Bez problémů odolá vlhkosti v koupelně, teplu z kuchyňských spotřebičů nebo slunečním paprskům, které u jiných povrchů dokážou způsobit nežádoucí změnu barev. V případě běžného mechanického poškození jej navíc lze velmi snadno opravit.“ Vanilkový odstín můžete díky jeho nenápadnému charakteru snadno kombinovat i s dalšími odstíny a dekory. Obzvlášť působivé může být například spojení světle žlutých tónů vanilky se skořicovými tóny dřevodekorů.

Ovoce? Jedině do skla!
Šťavnaté plody ovoce, voňavá kávová zrna či pestrobarevné květy rostlin… ať už je pro vás symbolem sladkého života cokoliv, nyní to může být i trvalou součástí vašeho interiéru a to díky Grafosklu! „Do Grafoskla si můžete nechat zalaminovat jakýkoliv grafický motiv či fotografii dle vašeho výběru. Je tvořeno kaleným sklem, které slouží jako ochrana grafiky proti mechanickému poškození, vodě, vlhkosti, teplu či nečistotám.“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá výrobou dekorativních skleněných prvků v interiéru, a dodává: „Využití Grafoskla je opravdu široké a nabízí nekonečné možnosti. Můžete ho využít například pro celoskleněné stěny, posuvné i otočné dveře, zástěny sprchového koutu nebo obkladové panely stěn a kuchyňských linek.“

Otevírejte dveře s chutí!
I kování vašich dveří může mít nádech sladkého života. Důkazem může být například designové kování Minimal/Maximal®. „Kliky Minimal/Maximal® na své ploše mohou nést celou řadu netypických povrchů. Od působivé krémové kůže přes dřevo s nádechem skořice až po kov v odstínu cappuccina oživený elegantní strukturou vlnek,“ říká Roman Ulich, designér společnosti M&T, českého výrobce designového kování.

Letní káva v koupelně
Káva, to je potěšení hned pro několik smyslů. Kromě své neodolatelné vůně a lahodné chuti vyniká také příjemnou barvou, kterou se velmi často a rádi nechávají inspirovat i bytoví a nábytkoví designéři. Nejinak tomu bylo i v případě nové řady koupelnového nábytku s názvem TOO. „Koupelnové skříňky z řady TOO se vyznačují elegantní kombinací dvou dekorů. Čelní plochy dvířek a zásuvek na své ploše nesou dřevodekor cafe s výrazným kávovým nádechem, zatímco boční stěny korpusu dvířek jsou nalakovány ve světlém odstínu ivory vysoký lesk, který zjemňuje tmavý kávový tón podobně, jako smetana zjemňuje chuť kávy,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., jednoho z největších českých výrobců koupelnového nábytku. Kromě estetických kvalit však oceníte na koupelnovém nábytku TOO také jeho užitné vlastnosti. „Zásuvky skříněk mohou být vybaveny kvalitními výsuvy HETTICH, které jsou opatřeny systémem soft closing – tichým dovřením zásuvky, které vám velmi usnadní manipulaci,“ upozorňuje Ing. Zdeněk Blažek.

Nechte se tedy inspirovat sladkým životem a všemi radostmi, které přináší léto.

Materiály vznikly za spolupráce společností Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz, M&T, www.kliky-mt.cz, SOLODOOR, www.solodoor.cz a Trachea, www.trachea.cz