Zpět 2 fotografie

Marmomacc – svátek pro milovníky přírodního kamene a designu

Jeden z nejvýznamnějších italských veletrhů Marmomacc se letos bude konat od 28. září do 1. října 2016. Na prestižní přehlídku kamene, jeho opracování a designu míří nejen profesionálové, ale i všichni milovníci designu a architektury.

Publikováno: 26.07.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Na Marmomacc se dá přijet pro inspiraci nebo také jako na výstavu moderního umění Made in Italy. Nejzajímavější expozice se soustřeďují do Haly 1 pojmenované jako Divadlo italského kamene. K vidění bývají kamenné povrchy v nekonečné škále barev a provedení. Jde o velkolepé instalace, ale i elegantní doplňky vhodné do soukromého interiéru, ale třeba i městského mobiliáře.

V této sekci se představují věhlasní architekti a designéři. Loni to byla třeba cenami ověnčená designérka Patricia Urquiolová, která přispěla svými rozkošnými židličkami do nomádské kolekce Louise Vittona. Některé její výrobky je možné si zakoupit i v Praze.

Každoročně se na Marmomaccu uděluje cena Stone Award, jejíž přípravy se letos ujímá Archmarathon, což je sdružení 42 světových designových studií, které pořádá prestižní architektonické koference a soutěže. Ve Veroně si poměří své síly na 1000 architektů a designerů.

V roce 2015 se veletrhu zúčastnilo 61% zahraničních účastníků, kteří na veletrhu díky workshopům, eventům a trainingovým programům využívají příležitostí pro B2B marketing.

Důležitou součástí je Italian Stone Summit, který hostí mezinárodní delegace obchodníků. Pro italskou ekonomiku představuje přírodní kámen významný segment. Nejvýznamnějšími odběrateli mramoru jsou tradičně Spojené státy a země Středního východu.

Marmomaccem tradičně žije celá Verona. Kamenné instalace vyzdobí už tak krásné historické centrum města..

Více uživatelsky zaměřený veeletrh Albitare Il Tempo se letos konat nebude.

Více na www.marmomacc.com.