Zpět 1 fotografie

Pražský trh luxusního bydlení obohatí komorní projekt U Pernikářky 7

Pro ty, kdo hledají exkluzivní nové bydlení v hlavním městě, připravuje developerská společnost JRD komorní projekt U Pernikářky 7 v klidné části  Prahy 5 Na Hřebenkách. Architektonicky výrazný viladům s 10 nízkoenergetickými byty je umístěný v atraktivní vilové čtvrti. JRD plánuje zahájit výstavbu v zimě 2016 a dokončení se chystá na konec roku 2018. Projekt již má platné územní rozhodnutí.

Publikováno: 10.06.2016
Rubrika:
Autor: (red)

„Nízkoenergetický komorní viladům U Pernikářky 7 naplňuje svou moderní architekturou a použitými technologiemi i materiály představu o luxusním bydlení 21. století. Prvorepubliková vilová zástavba, do níž je zasazen, však dýchá atmosférou starých časů. Tato elegantní stavba se může stát ideálním domovem nejen pro rodiny s dětmi. Díky svému umístění v ulici lemované alejí vzrostlých stromů a blízkému parku jistě zaujme všechny zájemce o nové bydlení, kteří vyznávají klidný způsob života s dostatkem soukromí i možnostmi aktivního odpočinku. Přestože leží nedaleko centra Prahy, otevírají se z jejích prostorných teras a lodžií působivé výhledy do údolí Motolského potoka nebo na panorama Cibulky a Košíř,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD.

Zdravé a úsporné byty v exkluzivním moderním provedení
Luxusní viladům U Pernikářky 7 je rozdělený na 6 obytných a jedno podzemní podlaží, v němž jsou sklepy a 20 garážových stání přístupných autovýtahem. S výjimkou posledních dvou pater, která zabírají exkluzivní penthousy se střešními terasami řešené jako mezonety, jsou na každém podlaží dvě bytové jednotky. Přízemní byty se otevírají do privátních zahrad a svým majitelům tak poskytnou komfort rodinného domu. Terasou, zahradou nebo velkou lodžií disponuje všech 10 slunných bytů o dispozicích 3+kk až 5+kk a plochách interiérů 88 m2 až 199 m2. Do domu, v němž si jeho rezidenti mohou užívat i privátní saunu s relaxační zónou, se vchází přes stylovou lobby s nápaditým designem. „Nadstandardní zateplení obvodových stěn, masivní dřevěná okna s izolačními trojskly nebo vyspělé technologie, včetně automatického větrání s rekuperací tepla a systému vytápění pomocí pasivních konvektorů, zajistí rezidentům zdravé vnitřní prostředí a nízké provozní náklady. Pro všechny byty je navíc charakteristické špičkové provedení a kvalitní interiérové vybavení od renomovaných výrobců,“ konstatuje Jan Řežáb. Jde například o švédské dřevěné podlahy značky Kährs, obklady a dlažbu od německého výrobce Porcelaingres či sanitární vybavení značek Kaldewei nebo Hüppe. Centrální větrání s rekuperací tepla zajistí český výrobce Atrea.

Elegantní architektura s výraznými prvky
Autorem současné podoby projektu je studio Podlipný Sladký architekti, které koncept převzalo po ateliéru Kaama. „Viladům charakterizuje moderní architektura nového tisíciletí. Hmotové řešení objektu je navrženo ve formě na sebe položených plochých kvádrů. Jejich natočení a vzájemné vysunutí dodává projektu eleganci a lehkost a podporuje komorní měřítko celé stavby. Poslední ustupující podlaží doplňují prostorné pobytové terasy s krásnými výhledy do okolí. Jižní fasáda směřující do zahrady je bohatě prosklená se zapuštěnými obytnými lodžiemi. Fasády orientované do ulice a k sousedním pozemkům jsou charakteristické tmavými pásy obkladu a francouzských oken a elegantní světlou broušenou omítkou. S ní barevně kontrastují velkoplošné deskové obklady barvy oxidované mědi v nejnižším a nejvyšším ustupujícím podlaží a na vstupní části domu,“ popisuje projekt architekt Luděk Podlipný.  

Klidná lokalita obklopená zelení
U Pernikářky 7 se nachází ve vyhledávané vilové čtvrti Na Hřebenkách, která poskytuje klidné bydlení v zeleni a vysokou míru soukromí. Lokalita leží blízko několika parků, oblíbené Ladronky i rozhledny na Petříně. Výhodou je také výborná dopravní dostupnost do centra Prahy včetně obchodní, zábavní a business zóny Anděl, která je významným přestupním uzlem MHD. Nejbližší zastávky autobusů a tramvají jsou pár minut chůze od projektu.