Zpět 1 fotografie

Jak zabezpečit garáž? Neproniknutelnými vraty.

Brzy tu bude doba letních dovolených. To si uvědomují i nezvaní hosté v domech a garážích a mnohdy se snaží využít toho, že obydlí je déle nestřežené. Množí se tak pokusy o krádeže. Za té situace pomůže každé zabezpečení, které zamezí neoprávněnému průniku do domu. Kromě vchodu jsou první na ráně garážová vrata.

Publikováno: 27.05.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Zrovna v případě garáží je totiž dokázáno, že většina zlodějů nehledá svou kořist jenom v tomto prostoru, ale hledá přímý přístup dál do domu, a to například vnitřním oknem nebo spojovacími dveřmi mezi garáží a domem.

Lup bývá pro zloděje dostatečně velký i v případě, že z garáže do domu přímý přístup neexistuje. Netřeba snad vyjmenovávat: auto s veškerou výbavou, nářadí, disky k automobilu, pneumatiky, nosiče na střechu, jízdní kola, lyže, držáky a další příslušenství. Málokdo má spočítanou hodnotu všeho, co ve své garáži vlastně skladuje.

Bezpečnost vrat je klíčová
Jednatel společnosti Hörmann Česká republika, Ing. Vít Kareš, k tomu říká: „V té situaci je pak důležité mít dobře zabezpečená garážová vrata, aby se jimi nikdo nemohl ani ve dne ani v noci dostat dovnitř.“

Nejdůležitější je přitom mechanická ochrana. Je nutné zabezpečit, aby garážová vrata nešla násilím zvednout. Společnost Hörmann jako celoevropsky jediná disponuje technologií, která je instalována přímo na vodicí kolejnici, kdy se jezdec zablokuje v západce, která jakýkoli násilím vynucený pohyb vrat znemožní.

Jak to funguje:

Jde prakticky o ochranu proti vypáčení. Pokud jsou garážová vrata zavřená, zapadne zámek automaticky do dorazu vodicí lišty. Patentované zamykání vrat funguje mechanicky, tedy i bez elektrického napájení například při výpadku proudu.

Bezpečnost i pro vítané hosty
Vrata však musí být bezpečná i pro ty, kteří jsou v domě doma. Mezi nejdůležitější bezpečnostní prvky, které zamezují zejména zranění dětí, patří ochrana proti sevření prstů v oblasti vratových článků. Boční uzavřené zárubně zase brání vsunutí ruky. Zvláštní pozornost se věnuje i zajištění tažných lan a pružin. Patentovaný systém dvojitých pružin (pružina v pružině) zamezuje pádu vratového křídla při prasknutí jedné z nich, což je u svisle otevírajících se sekčních vrat zvlášť nezbytné. Pro ještě větší bezpečnost je možné si nechat nainstalovat bezdotykovou světelnou závoru.

Všechna vrata Hörmann splňují bezpečnostní předpisy podle evropské normy EN 13241-1. Díky tomu má zákazník jistotu, že kupuje výrobek, který splňuje všechny bezpečnostní standardy.

Více informací na www.hormann.cz