Zpět

Zařiďte si ložnici v severském stylu

Severský styl bydlení staví na tom, že v jednoduchosti je krása. Je praktický, funkční, jednoduchý vystavěný hlavně na přírodních materiálech. Ostatně to má společné třeba se stylem rustikálním – na rozdíl od něj je ale méně zdobný, méně dekorativní, podle příznivců méně „přeplácaný“, odpůrci mu naopak vyčítají přílišnou strohost. Z použitých přírodních materiálů dominuje dřevo – a to hlavně světlé, v posledních letech ho sice nahrazuje levnější laminovaná dřevotříska, ale původní skandinávský design stavěl na dřevě. To doplňuje nejčastěji kámen, sklo a proutí. Na plast narazíte minimálně.

Publikováno: 06.04.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Jednoduchý a přitom elegantní design a čisté linie nábytku a zařizovacích předmětů, které současně nepostrádají funkčnost a praktičnost – to vše přispívá k vytvoření pohodlného a harmonického interiéru. Typický skandinávský interiér je světlý a vzdušný. Dlouhá severská zima spojená s nedostatkem přirozeného denního světla přímo volá po potřebě dostat světlo do interiéru všemi možnými prostředky – proto Skandinávci nešetří v interiéru bílou barvou, která výborně odráží světlo a opticky prostor zvětší a provzdušní. Bílá spolu s dalšími světlými odstíny barevné škály je hojně využívána nejen na stěnách, ale i na podlahách a nábytku.

Milovníci minimalistického stylu ve své ložnici rádi uvítají elegantní a bytelné postele z pevného dřeva. Přesně takovou je manželská postel Inga 4. Ta je svým designem zasazena do severských zemí, které jsou známy svou přátelskou a domáckou atmosférou, jež si nyní můžete navodit i u vás doma. Potřebnou stabilitu vámi vybrané matraci poskytne kvalitní laťkový rošt. Osmicentimetrové rozestupy mezi jednotlivými latěmi umožňují její správné odvětrávání. Vybrat si můžete z pěti velikostí ložné plochy – 120/140/160/180/200 x 200 cm. Dostatečnou podporu zajišťuje také pátá noha ve středu jednolůžka. Rozhodněte se, zda si necháte letiště v originálním dekoru borovice nebo vás více zaujme některý z šesti odstínů moření. Na výběr máte také barvu čalounění, které je k dispozici ve variantě semiš nebo oblíbené ekokůže. O potřebnou nosnost a stabilitu lůžka se postará precizně opracovaný masiv borovice, který je oblíbený pro svou výraznou strukturu. Povrch je chráněn zdravotně nezávadným lakem, jenž zvyšuje odolnost vůči poškrábání a projevům opotřebení.

Skandinávská manželská postel Inga z masivu borovice

Častým a nepostradatelným nábytkem v ložnicích bývají jednoduše elegantní dřevěné komody. Také máte stále více věcí a méně volného prostoru? Dřevěná šuplíková komoda Marit 2 vám vytrhne trn z paty. Komoda s jednoduchým skandinávským designem, který zdůrazňuje přírodní prvky nábytku, je ideálním vybavením do ložnice či obývacího pokoje. Výběrový masiv borovice je velmi oblíbený pro svou pevnost a odolnost, navíc krásně provoní celý pokoj. Dostatek úložného prostoru zajistí šest šuplíků uspořádaných ve třech řadách od nejmenších po největší. Pevná konstrukce, kvalitní materiál, jednoduchý design a sedm barevných provedení dělá z této komody stylový doplněk vhodný do všech moderních interiérů. Vzhledem k praktickým rozměrům 120 x 81 x 45,5 cm je skříň vhodná i do menších pokojů.

Dřevěná komoda Marit

Zejména ženy potom ocení praktické toaletní stolky ze dřeva. Moderní toaletní stolek Viola se zrcadlem ve skandinávském stylu zaujme čistými minimalistickými liniemi a na první pohled patrnou vysokou kvalitou řemeslného zpracování. Četné zásuvky a schránky poskytují dostatek místa na přehledné uložení veškerých kosmetických potřeb nebo osobních věcí. Pevná konstrukce z výběrového masivu borovice je zárukou vysoké stability, odolnosti a dlouhé životnosti produktu. Povrchové ošetření dřeva několikavrstvým zdravotně a ekologicky nezávadným lakem přispívá k větší odolnosti vůči mechanickému poškození. 

Toaletní stolek z masivu Viola