Zpět

Sídlem společnosti CSC Computer Science se stává budova Enterprise na Praze 4 – Pankráci

Developerská společnost Erste Group Immorent podepsala smlouvu na dlouhodobý pronájem prostor se společností CSC Computer Science. Více než 800 jejich zaměstnanců tak najde nové zázemí v architektonické dominantě Prahy 4 – budově Enterprise Office Center, kde si leader v oboru IT technologií nové generace, cloudu a cyber bezpečnosti, pronajal celkem 9.000 m2 plochy nejvyšší kancelářské třídy „A“. Čtyři měsíce od otevření Enterprise, si tak dva nájemci (AVAST a CSC) pronajmuli již 75% celé plochy budovy. 

Publikováno: 15.04.2016
Rubrika:
Autor: (red)

„CSC Computer Science je renomovaná, globální firma v oblasti informačních technologií. Fakt, že se naše budova Enterprise Office Center stane novým sídlem pro české i evropské operace, je důkazem, že jsme schopni dostát nejvyšším standardům s ohledem na architektonické řešení, využití špičkových technologií, ale i kvalitu realizace, a poskytnout i těm nejnáročnějším nájemcům požadovaný komfort a úroveň služeb,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent.

Budova Enterprise Office Center je certifikována prestižním mezinárodním certifikátem BREEAM Excellent, promyšlené technologie zaručují až 25% úsporu energií ve srovnání s podobnými budovami. Moderní přístup k ekologii a udržitelnosti se projevuje i v dalším vybavení. V garážích Enterprise Office Center jsou připraveny zásuvky pro dobíjení elektromobilů a zaměstnancům – cyklistům je k dispozici úschovna kol se sprchami a uzamykatelnými skříňkami. Velkoryse řešené prosklené atrium bude spolu s kavárnou a zahradou (očekávané otevření v září 2016) přístupné široké veřejnosti a poslouží také jako galerie a kulturní prostor.

„Nejdůležitější je, aby se lidé v Enterprise cítili dobře. Aby měli pocit, že budova, ve které pracují, nebo vedle které bydlí, je součástí něčeho zajímavého, inspirativního a kde se pořád něco děje. A tak jednou z prvých akcích pro nájemníky, ale i veřejnost je instalace soch sochaře Michala Gabriela – Proměny, která oživí vstupní prostory Enterprise,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent.

Kvalitu projektu architekta Vladimíra Krátkého potvrdila i odborná porota největšího světového veletrhu realit a investičních příležitostí MIPIM 2016, která zařadila Enterprise Office Center, mezi TOP 100 nejlepších administrativních staveb světa. Mimochodem, již před zahájením výstavby bylo 50 % plochy pronajato hlavnímu nájemci – společnosti AVAST. Uzavřením smlouvy se společností CSC Computer Science, se naplňuje vize vzniku pražského „CEE-licon valley,“ inspirovaného oblíbenými kancelářemi technologických gigantů a startupů z kalifornského Silicon Valley.

www.enterprise-prague.cz