Zpět 1 fotografie

Nekonečná vyhlídka přímo z obýváku

Blíže k přírodě a zároveň v pohodlí domova? Souvislého propojení interiéru s exteriérem dosáhnete díky zdvižným posuvným dveřím SALAMANDER® HST od společnosti RI OKNA, které jsou tvarově stabilní, konstrukčně vyvážené a zaručují vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti.

Publikováno: 19.04.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Ve spojení s přírodou
Velké balkónové okno s výhledem na celou zahradu je přáním mnoha těch, kteří plánují stavbu vlastního domu. Skleněné plochy sahající od podlahy ke stropu zajistí nadčasovost a eleganci interiéru. „Plastové zdvižné posuvné dveře skýtají dokonalou funkčnost, mají vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti,“ vysvětluje Antonín Doboš ze společnosti RI Okna a doplňuje: „Díky své konstrukci a kování unesou výrobky typu HST portálů i velká skla. Ta jsou v posledních letech velmi oblíbená, protože domácnosti umožňují pomyslný kontakt s exteriérem.“

Komfort v každém ohledu
Komfortní posuvný systém otevírání dveří šetří místo v interiéru, jelikož se terasové dveře neotevírají do prostoru. Vhodně zapuštěný nízký práh umožňuje pohodlný průchod do exteriéru a je tak vhodný i pro starší osoby nebo hendikepované.

Pohodlné otevírání
Zdvižně posuvné dveře se otevírají otočením kliky, přičemž dochází ke zdvižení křídla, jež lze následně posunout do strany. Pohodlné ovládání i velkých a těžkých křídel umožňuje pojezdový vozík. Otevírání vstupu na balkón, verandu či dvorek snadno zvládnete jediným pohybem ruky. Odsunout dveřní křídlo do strany lze téměř bez námahy.

Více denního světla
Velká terasová okna a dveře poskytují pokoji dostatek denního světla, které je pro oči přirozené a zaručí tzv. zrakovou pohodu. Velikost prosklení by měla tvořit 1/10 až 1/8 podlahové plochy místnosti. Zároveň platí pravidlo, že alespoň hodinu denně by měly být 2/3 místnosti přímo osvětleny denním světlem. Ke splnění této podmínky je při návrhu oken nutné brát v potaz právě rozměry okna a také orientaci vůči světovým stranám.

Zabezpečení proti zlodějům
Obavy z násilného vniknutí nevítaných hostů jsou zcela na místě, avšak existuje zde jednoduché řešení. Proti zlodějům lze kličku oken opatřit zámkem a dveře tak po zavření zajistit ještě klíčem.

V souladu s přírodou
S HST portály se přiblížíte k přírodě a přitom si užijete pohodlí domova. Plastové zdvižně posuvné dveře značky SALAMANDER® HST jsou navíc dotačně podporovány programem Nová zelená úsporám díky technickým parametrům, jež zajišťují ekologickou šetrnost.

Proč HST portál?

  • Více denního světla
  • Zabezpečení proti zlodějům
  • Blíže k exteriéru
  • Snadná manipulace
  • Podpora z programu NZÚ

Více informací naleznete na www.ri-okna.cz