Zpět 1 fotografie

Habito od Rigipsu má Zlatou medaili Stavebních veletrhů v Brně

Deska Habito získala ocenění v kategorii inovativních materiálů na Stavebních veletrzích. Obstála tak v konkurenci desítek dalších produktů prezentovaných na brněnském výstavišti a definitivně se tak stala žádanou novinkou letošního roku.

Publikováno: 22.04.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Habito je produktem společnosti Rigips. Svými vlastnostmi tato sádrokartonová deska je schopna takřka plnohodnotně nahradit zděné příčky. Habito je mimořádně pevné a odolné.

„Habito je deska, která kutilům i profesionálům dává možnosti, kterých se jim od sádrokartonu dosud nedostávalo. Proto má tento produkt takový úspěch. Je to vidět i na ohlasech zákazníků,“ řekl marketingový ředitel společnosti Rigips, Martin Sochor.

Prestižní ocenění Zlatá medaile se udílí při slavnostním zahájení Stavebních veletrhů Brno. O vítězích rozhoduje odborná hodnotitelská komise.

„Účelem soutěže je z přihlášených exponátů vybrat ty, které mají v dané kategorii největší přínos. Exponát Habito tak byl oceněn v kategorii Inovativní materiál,“ uvedl ing. Radim Tichý, ředitel Stavebních veletrhů Brno.

Kombinace mnoha vlastností
Inovativnost Habita spočívá v tom, že disponuje až extrémní pevností, která umožní stavět interiérové stěny a příčky s vysokou mechanickou odolností a únosností. Do Habita lze kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání, bez hmoždinek a bez dodatečné nosné konstrukce.

Habito má také výborné akustické vlastnosti. Proto se hodí k odhlučnění místností. Bezpečnostní příčka Habito úspěšně splnila všechna kritéria zkoušek v akreditované zkušebně. Vyrovná se tak i zděné příčce z plných cihel, co se týká bezpečnosti proti násilnému vniknutí. Více na www.pevnadeska.cz

Škola suché výstavby
Rigips na Stavebních veletrzích otevřel další ročník Školy suché výstavby. Ta  je rozdělena do osmi stanovišť,z nichž každé se věnuje specifickým pracím se sádrokartonem. V dílně se zájemců ujme Rigips specialista, který vše předvede. Vzhledem k tomu, že v dílnách bude omezený počet žáků, bude mít Rigips specialista dostatek času se každému individuálně věnovat.

Podrobný program jednotlivých dílen najdete na www.rigips.cz.