Zpět 1 fotografie

DZ Dražice představují novou generaci ohřívačů vody OKCE a OKC

Družstevní závody Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody, uvádějí na trh novou verzi nejprodávanějších modelů elektrických a kombinovaných bojlerů OKCE a OKC. Cílem této inovace je sjednocení designu jejich ovládací části se vzhledem ovládacího panelu inteligentního ohřívače vody OKHE SMART. Nové závěsné kulaté bojlery budou navíc doplněny o řadu vylepšení. DZ Dražice spustí jejich výrobu v dubnu letošního roku.

Publikováno: 05.04.2016
Rubrika:
Autor: (red)

V současné době čítá výrobní řada dražických ohřívačů vody více než 380 typů a modifikací. Společnost DZ Dražice se vždy snaží pracovat s nejmodernějšími technologiemi a materiály, z nichž některé vznikly přímo v jejím vývojovém centru. Pravidelně proto přináší nová řešení, která posouvají její výrobky kupředu. V minulém roce představila novou generaci inteligentního ohřívače vody OKHE SMART, která nabízí svým majitelům přehlednější ovládání a zajišťuje úspory až 15 % ročních nákladů na provoz. Navíc disponuje jako první na českém trhu ve své kategorii možností řízení na dálku pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. „Protože jsme zaznamenali kladné ohlasy na funkčnost a vzhled ovládání tohoto bojleru, posloužil nám jako předloha k modifikaci dalších elektrických a kombinovaných závěsných ohřívačů vody z dražické produkce. Letos proto přicházíme s inovovanou verzí bojlerů OKCE a OKC do objemu 160 litrů, které patří již nyní k našim nejprodávanějším modelům. Budoucí majitelé jistě ocení nejen jejich atraktivní design a snadnější ovládání, ale také několik vylepšení, o která jsme je obohatili,“ říká Lukáš Formánek, technický ředitel Družstevních závodů Dražice.

Ohřívače vody v novém hávu
Nová verze modelů OKCE a OKC zaznamená nejvýraznější změnu v designu ovládacího panelu, který bude shodný s kruhovým ovladačem termostatu instalovaným na ohřívače vody OKHE SMART 3. generace. Za jeho výslednou podobou stojí renomovaný český návrhář Zdeněk Veverka, který má za sebou řadu úspěšných realizací a ocenění v oblasti produktového designu. „Design ovládacích panelů nové verze modelů OKCE a OKC se nyní vyznačuje modernějším vzhledem a lepší ergonomií ovládání. Nově je na panelu termostatu vyznačena pozice optimum, kterou doporučujeme zákazníkům pro hospodárné nastavení ohřívače vody. Inovované bojlery OKCE a OKC mají navíc zapracované další změny, které povedou k zlepšení jejich izolačních vlastností, energetické náročnosti a uživatelského komfortu,“ doplňuje Lukáš Formánek. Drobná vylepšení proběhnou především u plastových vík, která budou nově vyráběna z ekologičtějších a lehčích materiálů a jejich tvar usnadní manipulaci s ohřívačem vody a jeho instalaci. Ke spodnímu víku bude navíc možné přimontovat elegantní nerezový držák na ručník, jenž zakryje vodovodní rozvod. Výrobce také inovuje podobu krytu elektroinstalace, aby byl přístup do prostoru elektrozapojení v případě nutných servisních zásahů komfortnější. Celková úprava bude završena instalací nového termoindikátoru a univerzálního závěsu UNI. Tato novinka dokáže pokrýt různé rozteče šroubů pro zavěšení bojlerů do zdi a zjednoduší tak výměnu ohřívače vody za jiný typ bez nutnosti komplikovaného převrtávání děr ve zdi. Závěs rovněž eliminuje tepelné mosty mezi nádobou a vnějším pláštěm, a snižuje tak tepelné ztráty bojleru.