Zpět

Bydlení jako na venkově

Obecně je zažita představa, že na venkově bylo vždy krásně. I v městském bytě ale můžete mít přírodu doslova na dosah ruky. Stačí se jen zaměřit na ty správné prvky, které k venkovskému životu neodmyslitelně patří – dřevo, kámen, kov, pálená cihla nebo bavlna. Rozhodně neplatí, že venkovský styl působí starodávně, ba naopak vašemu interiéru propůjčí moderní design doplněný o kouzlo selských prvků. U venkovského nábytku je důraz kladen nejen na pečlivost výroby, ale i na jemné barvy a příjemné tvary. Nejčastěji se tak setkáte s bílou nebo medově hnědou alternativou nábytku, které bude nejvíce slušet dřevěná podlaha, dlažba v barvě terakoty či cihlová stěna. S tímto nábytkem se i přes ruch velkoměsta za dveřmi vašeho bytu či domu přenesete na klidný venkov.

Publikováno: 06.04.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Venkovský styl vdechne interiéru tradiční a nadčasovou krásu. Je postaven na lásce k přírodním materiálům a řemeslné poctivosti. To však rozhodně neznamená, že by byl zastaralý – naopak, návrat k tradičním hodnotám je přece v posledních letech opravdu trendy! Materiály, tvary, barvy, linie a doplňky čerpají inspiraci z přírody a prověřených hodnot. Pro venkovský styl je typické dřevo, květinové motivy, pestré barvy a pruhy. Jeho škála je však opravdu široká a možnosti rozmanité. Venkovské interiéry jsou funkční, ovšem nikoli strohé – důraz je kladen na pohodu, odpočinek, uvolnění a útulnost.

Máte malou kuchyň a potřebujete zde využít veškerý prostor? Ideálním řešením může být rustikální lavice do jídelního koutu. Rohová lavice Jordán, poskytne několik míst k sezení, kterých byste pouze kuchyňskými židlemi nedosáhli. Lavice je bez polstrování, což se také projeví na ceně produktu. Na výběr je mnoho barevných provedení od světlého až po tmavý odstín wenge. Produkt je kompletně vyroben z masivu olše, použitý materiál lze mořit různými barevnými odstíny, aby si zákazník vybral tu vhodnou variantu do svého interiéru. Jako konečná úprava je použit bezbarvý, zdravotně nezávadný lak. Pod sedáky naleznete úložný prostor, který jistě využijete.

Rohová rustikální lavice Jordán

Základem každé kuchyně je pořádný stůl! Pokud se chceme držet venkovského designu, měli bychom při výběru upřednostnit jídelní stoly v tradičním rustikálním stylu. Netradiční jídelní stůl se dvěma vyřezávanými nohami v rustikálním stylu, představuje například kuchyňský stůl JOVI. Nohy stolu jsou jeho velkou dominantou a jedná se o stylový prvek, který doplní ostatní nábytek v interiéru. Navržená konstrukce společně s použitým materiálem poskytne odpovídající nosnost a stabilitu. Přírodní masiv lze mořit několika barevnými odstíny, ty naleznete v přiloženém vzorníku. Jako konečná ochrana stolu je použit bezbarvý, zdravotně nezávadný lak. Doporučujeme dokoupit jídelní židle či rohovou lavici pro vytvoření kompletního setu do kuchyně. Plocha stolu v rozměru 120 × 70 cm poskytne dostatek místa pro stolování více osob najednou.

Kuchyňský stůl JOVI

Kde je stůl, nechybějí většinou kvalitní rustikální jídelní židle. V Široké nabídce kuchyňských židlí ve venkovském stylu je nesnadné se orientovat. Dobrým tipem může být například židle DORTEA. Klasický design a praktické provedení jídelní židle DORTEA ji předurčuje k použití v náročných podmínkách.

Jídelní židle z masivu DORTEA

Konstrukce z bukového masivu dodává židli stabilitu a pevnost. Jednoduchý design ji zase umožňuje umístit jak do kuchyně, tak do obývacího pokoje či do pergoly na zahradu. K dispozici je dvanáct odstínů získaných nejmodernějšími postupy moření. I u této jednoduché dřevěné židle se můžete spolehnout na pohodlné sezení díky profilované opěrce, která pomáhá snížit tlak na spodní obratle vaší páteře. Objednejte si dostatek multifunkčních židlí z pevného masivu, které využijete každý den.