Zpět 2 fotografie

Nejdůležitější prvek každé stavby? Jednoznačně okna

Najít vhodnou náhradu za stará nesloužící okna nemusí být na první pohled tak jednoduché, jak se zdá. Mějte na paměti, že okna jsou investicí do budoucnosti, a proto je při koupi zapotřebí velmi důkladně zvážit všechny možnosti. 

Publikováno: 16.03.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Plast nebo hliník
Plastová okna zažila v posledních letech opravdový boom. Jejich výhodou je především nízká pořizovací cena, minimální požadavky na údržbu a odolnost vůči nešetrnému zacházení. „Vhodně zvolená plastová okna dokáží i z té nejjednodušší stavby vytvořit stavbu jedinečnou. Díky příjemnému designu a své jednoduchosti jsou volbou číslo jedna v případě rodinných domů, bytových staveb i administrativních budov,“ uvádí Bronislav Formánek ze společnosti RI OKNA. Benefit hliníkových oken (mohou být také v kombinaci s plastem nebo dřevem) je vysoká ochrana proti povětrnostním vlivům, minimální potřeba údržby a vysoká tepelná vodivost hliníku. „Tento typ oken navíc působí elegantně a esteticky. Čistými liniemi ideálně doplňuje moderní a nadčasovou architekturu. Čím dál tím větší popularitě se v současnosti těší i v případě klasických rodinných domů.“

Stop nudě – barvy i netradiční tvary
Mimo tradiční barevná provedení okenních rámů – v bílé barvě a imitacích dřeva – jsou na vzestupu i méně obvyklé barvy. „V segmentu plastových oken jsou nejoblíbenější klasická bílá okna. Ta jsou samozřejmě méně finančně náročná než okenní rámy ve vínově červeném či tmavě modrém provedení,“ vysvětluje Bronislav Formánek a dodává: „Mnohem bohatší paletu barevných odstínů naleznou zákazníci u hliníkových oken a dveří. Vybrat si mohou z více než tří set druhů odstínů od spíše konvenčních barev až po křiklavější tóny.“

A netradičními barvami vše teprve začíná. Čeští zákazníci se nebojí ani nových tvarů: „Pravidelné tvary oken jsou stále oblíbené. Našim klientům jsme však schopni dodat jakékoli provedení až po obzvlášť atypické formy. Tato okna pak vyrábíme ručně,“ doplňuje Bronislav Formánek.

Léty prověřená kvalita z jihu Moravy
Rodinná firma RI OKNA, která letos slaví 22 let na českém trhu, se již od počátku svého působení zaměřuje na výrobu a montáž prvotřídních plastových prvků – oken, dveří a jejich příslušenství – a je jedním z největších hráčů na českém trhu. V roce 2006 rozšířila svou působnost o výrobu a montáž hliníkových oken, dveří, interiérových stěn a prosklených fasád. V Bzenci se nachází jeden z největších a nejmodernějších výrobních areálů svého druhu v Evropě. Za dobrou pověstí produktů RI OKNA stojí především poctivá a dobře odvedená práce při montáži a otevřené jednání se zákazníky. „S klientem spolupracujeme na architektonickém řešení a zohledňujeme charakter nemovitostí individuálně, i když jde jen o malý byt. Okna jsou totiž nejdůležitějším prvkem každé stavby, jelikož podtrhnou styl interiéru,“ uzavírá Bronislav Formánek.

Více informací naleznete na www.ri-okna.cz.