Zpět 7 fotografií

Jarní svěžest oku lahodí

Jedinečné okamžiky během prvních jarních dní, kdy se příroda probouzí po dlouhém zimním spánku a jaro je doslova cítit ve vzduchu, zažíváme pouze několikrát do roka. Můžeme si je ale po celý rok připomínat, pokud své bydlení zařídíme v jarním stylu! 

Publikováno: 24.03.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Dveře zářící jako jarní slunce
V jarních měsících vás dobijí pozitivní energií nejen pestré barvy, ale i hřejivé slunce. Právě jarní slunce evokuje například barva písková žlutá, která je jedním z odstínů dveří RAINBOW. „Barva na dveřích RAINBOW je tvořena třemi vrstvami laku, který je nanesen nejen na plochu dveřního křídla, ale i jeho hrany. Dovnitř dveřovky tak nevniká žádná vlhkost, takže jsou to dveře vhodné i do koupelen,“ uvádí pan Martin Dozrál. Díky svému jednoduchému, ale působivému designu, pro který je typické horizontální i vertikální frézování, jsou však dveře RAINBOW předurčeny k použití ve všech typech místností.

Zdroj podkladů SOLODOOR

Kuchyňská linka v barvách citrusů
Naše ovocné stromy teprve začínají rozkvétat, ale to neplatí pro citrusy. Jejich čas právě nadešel a milovníci mandar inek, grapefruitů či pomerančů jásají…. I proto se barva různého exotického ovoce řadí mezi typické jarní odstíny. „Aby vaše dobrá nálada nikdy nepolevila, můžete nechat svůj interiér prozářit osvěžujícími a veselými barvami. Celoroční atmosféru jara získáte například s pomocí nábytkových dvířek s foliovanými dekory jako je grapefruit nebo mandarinka. Foliovaná dvířka vždy volte taková, která mají povrchový materiál přetáhnut přes vnější hranu. Ta je pak lépe chráněna proti vnikání vlhkosti, což se právě v kuchyni hodně hodí,“ říká pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

Zdroj podkladů Trachea 

Probouzející se jarní příroda ve skle…
Vzpomínáte na ten vnitřní klid a pohodu, co jste cítili, když jste se procházeli přírodou ve slunném jarním dni? Ještě teď cítíte na kůži svit teplého slunce a vůni lesa a trávy všude kolem vás? Tento „luxus“ si díky Grafosklu můžete dovolit každý den v roce. „Grafosklo je designové sklo, do kterého lze zalaminovat jakýkoliv motiv, dekor či fotografii. Jedná se o kalené sklo, které slouží jako ochrana grafiky před vodou, vlhkostí, teplem či nečistotám. Proto je možné využít Grafosklo i jako zástěnu kuchyňské linky,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., z jejíž autorské dílny Grafosklo pochází. Multifunkční využití Grafoskla a jeho snadná údržba vám umožní pohledově propojit interiéry jednotlivých místností a vůni lesa přinést do celého bytu či domu.

Propůjčte jasné barvy dveřím…
Přemýšlíte, jak dostat do vašeho interiéru pestré barvy a teplo jarních měsíců, aniž byste museli malovat či tapetovat? Zvolte si svoji oblíbenou jarní barvu a zapůjčte ji dveřnímu křídlu. Díky jedinečné vlastnosti dveří Master je to velice snadné. „Ty totiž mohou na svém povrchu nést jakýkoliv materiál – sklo, dýhu, laminát či tapetu, které lze vzájemně dokonce i kombinovat,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá výrobou dveřních systémů. Váš interiér tak mohou zdobit dveře Master, jenž září jasnou barvou pampelišek či granátového jablka.

Zdroj podkladů J.A.P.

Dolaďte své dveře zlatavou klikou
Rádi byste do svého interiéru vnesli příjemnou atmosféru jara, ale nejste příznivcem výrazných barevných doplňků?  Nevadí! Mosazné dveřní kování ve zlatavé barvě, propůjčí vaším dveřím elegantní a přesto jarní vzhled. „Masivní mosaz je materiál nejvyšší kvality, který propůjčuje kování neobyčejný vzhled. Může mít dvě podoby – surovou nebo dokonale vyleštěnou. Jedná se o možnosti přírodního mosazného materiálu, který bude postupem času přirozeně stárnout, dozrávat. Tento proces se projevuje pozvolným zmatněním původního vyleštěného či surového povrchu,“ říká Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování.

Zdroj podkladů M&T

Energie jara v koupelně
Načerpat sílu do dalšího dne a dobrou náladu z prostředí kolem sebe můžete hned ráno v koupelně, díky koupelnovému nábytku v barvě jasně modrého nebe, hřejivého slunce, jarní svěží trávy či oranžových květin. Stačí si vybrat tu barvu, která vám nejvíce zpříjemní začátek dne. „Jednoduchost, odlehčená konstrukce a úchytky – otvory vyfrézované v horní hraně zásuvek, jsou hlavní znaky modelové řady COLOR. Milovníci jiných barev, než jsou ve standartní nabídce, jistě uvítají, že není problém dát nábytku jiný odstín, a to třeba i na základě vzorku materiálu či látky,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku.

Zdroj podkladů Dřevojas 

 

Materiály vznikly s přispěním společnosti Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz,  SOLODOOR, www.solodoor.cz, Trachea, www.trachea.cz a M&T, www.kliky-mt.cz.